Velká a šťastná žena se zbláznila do malého chlapa

Herečka PAVLA TOMICOVÁ (58) působí na první pohled jako rázná dáma, která si ze sebe umí udělat legraci. V osobním životě je to však tichá žena, která zbožňuje své dvě děti a milovaného muže.

Báječná Pavla Tomicová (58) má mnoho tváří. Dokázala skvěle ztvárnit praštěnou Simonu ze seriálu Ulice i zoufalou vražedkyni v Kriminálce Anděl. Pavla je totiž žena s velkým hereckým talentem, která je v soukromém životě naprosto odlišná od postav, které ji potkávají na divadelních prknech i před televizními kamerami.

Také vás může zajímat ...

Už na základní škole bavila spolužáky

Není divu, že české publikum Pavlu doslova miluje. Už dávno totiž dokázala, že si umí sama ze sebe za každých okolností udělat legraci. A co bylo skutečně překvapivé, v soutěži StarDance 2018 působila jako elegantní dáma, která se nezalekne žádných tanečních variací.

Ačkoli má spíše tichou povahu, už na základní škole o přestávkách bavila spolužáky a hrála v amatérském divadle. Ani v obtížném období dospívání prý nebyla žádná rebelka, a protože už odmalička milovala děti, vystudovala střední pedagogickou školu.

Po maturitě se Tomicová rok věnovala této krásné profesi a pak přece jen zkusila přijímačky na DAMU, obor loutkoherectví.

Nedokázala se schovat za loutku

Během poměrně krátkého času však pochopila, že se nedokáže vydávat jen za loutku. Když ji pak na jedné divadelní přehlídce okouzlilo hradecké divadlo Drak, zatoužila v něm hrát. Tak začala úspěšná kariéra dámy, jejíž hereckému umění se dnes klaní spousta fanoušků.

V divadle Drak Pavlu objevil vynikající režisér Vladimír Morávek (55) a právě díky němu se Tomicová během několika let stala jednou z největších hvězd Klicperova divadla v Hradci Králové. Pod jeho vedením zde sehrála své nejkrásnější divadelní role a získala řadu význačných ocenění.

Za svoji Arkadinovou v Čechovově Rackovi byla nominována na Cenu Thálie a jako Maryša ve stejnojmenné inscenaci získala Cenu Alfréda Radoka.

Seriál Ulice z ní udělal hvězdu

Tu největší slávu však zažila, když ji objevil český film. Tomicová poprvé zaujala filmové diváky v úspěšné komedii Snowboarďáci z roku 2004. Jen krátce nato pak začala účinkovat v nekonečném seriálu Ulice, kde si jako trošku potrhlá Simona okamžitě získala tisíce nadšených příznivců.

V té době ještě málokdo tušil, že je Pavla vynikající divadelní herečka, která dokáže skvěle ztvárnit postavy se složitými charaktery. Skvostně se například zhostila postavy Erži v kultovním divadelním představení Kočičí hra.

Tehdy kritici plným právem hovořili o tom, že Tomicová svou spontánností a nasazením překonala i výkon slavné Dany Medřické (†62), která ve hře kdysi excelovala.

Do tance se pustila s obrovským nasazením

Filmoví a televizní nadšenci Pavlu v uplynulých letech obdivovali hlavně v komediích Padesátka, Bezva ženská na krku a Po čem muži touží.

Tomicová zdomácněla i v televizních seriálech, jako byla Ulice, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic, Ohnivý kuře, Krejzovi a nově také ve Slunečné. Všechny příznivce Tomicové ale překvapilo, že v roce 2018 dostala nabídku na účast v soutěži StarDance. Pavla, která se rozhodně nebojí nových výzev, se do tancovaní pustila s obrovským nasazením.

Doufala, že se nepozvrací na parketu

Herečka se později svěřila, že byla ráda, že jako partnera dostala právě Marka Dědíka (37). Ti dva si okamžitě padli do noty. Navíc Marek po Pavle nechtěl žádné akrobatické výkony, respektoval její fyzická omezení a spíše ji nabádal, ať si celou soutěž opravdu užije.

Dokonce jí vymyslel speciální choreografii, která brala ohled na to, že Pavla nemůže zatěžovat levou nohu. „Jsem zkrátka nepravděpodobná paní, co chce tančit,“ řekla s humorem sobě vlastním Tomicová, která měla proti ostatním soutěžícím mnoho nevýhod.

Na počátku soutěže byla korpulentní, neuměla chodit na podpatcích a jejímu žaludku nedělaly dobře otočky. „Doufám, že nebudu historicky první, kdo pozvrací parket v přímém přenosu,“ řekla pak s nadhledem Tomicová.

Herečka nechtěla rozbít rodinu

Tomicová zabodovala u poroty i diváků svými spontánními kreacemi a báječným smyslem pro humor. A i když se ona a Marek nakonec umístili na druhém místě, pro většinu byli jasní vítězové. Není divu, že se nadšení fanoušci brzy začali zajímat i o soukromý život této sympatické dámy.

Naštěstí netrvalo dlouho a Pavla jim sama prozradila, že její první manželství byl jeden velký omyl. Tomicová totiž dlouho žila ve svazku, o kterém byla přesvědčená, že nemůže dobře dopadnout. Poměrně brzy po svatbě pochopila, že její manžel má problémy se sexuální orientací. Zároveň ale nechtěla rozbít rodinu, protože spolu měli syna Adama (27).

První manžel zmizel v Americe

Nakonec k tomu ale přece jen došlo. A to, když se jí manžel po deseti letech soužití svěřil s tím, co ona tušila už dávno. „Byl homosexuál a sám se s tímto faktem těžko srovnával,“ řekla pak novinářům a dodala, že její muž tuto vyhrocenou situaci vyřešil odjezdem do Ameriky.

Doufal totiž, že se tam lépe vyrovná sám se sebou, což se naštěstí nakonec také stalo. Dokonce tam našel i svou životní lásku, sympaťáka Raula. „Je to zřejmě báječný chlapík a musím říct, že
mě to dělá docela šťastnou,“ řekla přející herečka.

Víc podrobností však nikdy médiím nesvěřila. Už jenom proto, že vždy měla a stále má hezký vztah s rodiči svého bývalého muže. „Nejkrásnější na tom manželství byl syn a moje tchyně,“ řekla herečka a dodala, že to není tak dávno, co jí přinesla po představení pečenou kachnu.

Ondřej je vzácný a charakterní člověk

Druhé manželství této vynikající herečky je naštěstí velmi harmonické a spokojené. Ondřeje Malého (54) potkala Pavla na své domovské scéně v Klicperově divadle. Dodnes si pochvaluje, že je spojuje alespoň profese, když mají jinak úplně rozdílné povahy a koníčky.

Ti dva se nejprve přátelili a až potom mezi nimi vznikl láskyplný vztah. Pavla během krátké doby zjistila, že je Ondřej velmi vzácný člověk, charakterní, zodpovědný, zkrátka naprosto skvělý. I proto mu dodnes říká malý velký muž.

„Zvlášť po předchozích zkušenostech jsem byla schopná si jeho kvality uvědomit a docenit. Ve dvaceti bych to neuměla,“ tvrdí stále zamilovaná herečka. I když se ti dva velmi milují, jsou vlastně každý úplně jiný. Na první pohled byste neřekli, že je to jeden z nejspokojenějších párů nejen v českém showbyznysu.

Věčně rozesmátá Pavla totiž působí jako pravý opak svého drobnějšího manžela, který navíc většinou hraje temné a záporné postavy.

Jsou pro sebe stvořeni

Oba však moc dobře vědí, že jsou pro sebe doslova stvořeni. Zatímco Tomicová o sobě tvrdí, že je v civilu spíš submisivní, Ondřej je vůdčí typ a skutečný chlap. Přesto u nich doma neplatí rozdělení na mužské a ženské práce.

O domácnost se zkrátka stará ten, kdo má zrovna volno. Manželé totiž už dávno poprosili divadelní režiséry, aby je neobsazovali společně, aby se mohli na střídačku starat o hereččina syna Adama a jejich společnou dceru Anežku (20).

Není divu, že je Tomicová dnes na své děti hrdá. Syn Adam, který vystudoval politologii, žije v Praze a pracuje v zahraniční fi rmě. Takže když má Tomicová natáčení v hlavním městě a nestíhá návraty domů do Hradce, přespává u něj.

Nejraději je má u sebe všechny pohromadě

To pak má ale pocit, že zanedbává dceru Anežku. Pavla zkrátka ani při své náročné profesi nezapomíná na krásné poslání milující matky a manželky. „Jsem ráda ženou. Sice to asi máme složitější, ale neměnila bych,“ říká sympatická herečka.

Její manžel k tomu pak láskyplně dodává: „Jsme trochu Homolkovi – velká žena a malý muž.“ Vypadá to, že tyhle dva asi zřejmě jen tak něco nedokáže rozdělit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...