Velkou lásku vystřídala velká nenávist

Televizní hvězdu IVANU ANDRLOVOU (56) čekaly po revoluci hubené roky.

Pracovních nabídek ubývalo, navíc se rozváděla s IVANEM VYSKOČILEM (71). Ačkoli se Ivana Andrlová (56) objevila v mnoha televizních inscenacích i pohádkách, pro většinu svých obdivovatelů navždy zůstane roztomilou princezničkou z pohádky Princové jsou na draka.

Také vás může zajímat ...

Nepochází z rodiny s uměleckými kořeny, byla třetím dítětem nástrojáře a učitelky z mětečka Choceň poblíž Vysokého Mýta. Dětství proběhlo ve znamení pohody, lásky a rodinného štěstí. Herečka dodnes ráda vzpomíná na láskyplnou výchovu, která v ní už odmalička podporovala výrazný umělecký talent.

Jako dítě chodila do „lidušky“ na piano, na zpěv i do tanečního kroužku. S choceňskou školou několikrát ročně jezdili do Prahy do divadla, což byl pro holčičku svátek. Na deskách poslouchala scénky a hry ze Semaforu, líbilo se jí propojení divadla a písniček.

Bratr jí později přivezl z Prahy příručku, kde si přečetla, že existuje hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři, a řekla si, že tohle je přesně to, co by se jí líbilo. Udělala zkoušky a byla přijata.

Do třídy chodila s budoucí hereckou elitou, jejími spolužáky byli například Bára Štěpánová (57), Zuzana Bydžovská (55), Daniel Rous (56) nebo Olga Želenská (55). V sedmnácti letech se objevila v kontroverzním seriálu Třicet případů majora Zemana.

Ztvárnila dceru hlavního hrdiny, Lidušku Zemanovou. O mnoho let později se nechala slyšet, že rozhodně nemá potřebu se národu omlouvat za účinkování v tomto seriálu. Jednak nepociťuje, že by udělala něco strašného, za druhé se tehdy podle ní točily mnohem příšernější věci.

Byla vlastně ještě dítě, když si ji režisér Jiří Sequens (†85) vybral, a takové nabídky se neodmítají. Popel na hlavu si Andrlová sypat nebude. V roce 1978 přišla pro tehdy osmnáctiletou herečku první příležitost obléci si před kamerou krásné šaty a zahrát si princeznu.

V legendární pohádce Princ a Večernice se zhostila role princezny Lenky, pozdější manželky krále Větrníka. Během osmdesátých a devadesátých let se mladá herečka objevila v několika dalších pohádkách, někdy si zahrála princeznu, jindy služebnou, ze které se princezna stane až díky tomu, že se do ní zamiluje princ.

Hrála například i po boku Lukáše Vaculíka (55) ve filmu Vítr v kapse, viděli jsme ji v seriálech Dobrá voda, Sanitka či Létající Čestmír. Mimoto ji využívali velmi často i dabingoví režiséři, její hlas je možné slyšet z mnoha zahraničních filmů, obdržela dokonce Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za roli právničky Ally McBeal.

V období před rokem 1989 štěstěna Ivanu Andrlovou hýčkala, herečka natáčela jeden film či seriál za druhým. A myslela si, že to tak bude napořád. Osud s ní však měl jiné úmysly. Ještě v polovině devadesátých let natočila pohádku Marie Růžička, ale pak jako když utne.

Nabídky prořídly. Herečce je to záhadou, protože nikomu z branže nic špatného neudělala. Spousta lidí si myslí, že třeba z hrdosti odmítá seriály, ona však žádnou nabídku dvacet let nedostala. O mnoho sil ji ovšem rozhodně připravilo patnáct let trvající manželství s hercem Ivanem Vyskočilem (71), byť to byla ze začátku velká láska.

V českém šoubyznysu je Vyskočil známý jako milovník žen, ovšem ze všeho nejvíc obdivuje svou maminku, která jej od jeho dvou let vychovávala sama. Tatínek se údajně už v roce 1948 až příliš rozhlédl kolem, zjistil, že źen je moc a některé z nich ho intenzivně svádějí, a podlehl.

Jeho syn si na něj vůbec nepamatuje, prakticky ho neviděl. Dětství tak Ivan Vyskočil strávil jen s maminkou, což ovlivnilo jeho vztah k ženám. Prý je k ženám něžnější. Víc si jich váží, a proto se k nim chová až neobvykle laskavě.

Ačkoli kdoví, zda by to potvrdila exmanželka Ivana Andrlová. Ivana byla už třetí Ivanovou manželkou, herec se poprvé ženil v roce 1968, vzal si jistou Majku, jednalo se o studentské manželství, vydrželo pouhý měsíc.

Vyskočilovou druhou ženou se na dvanáct let stala manekýna, která mu porodila dva syny. Ale pak přišla půvabná brunetka Ivana, tehdy ji znal a obdivoval celý národ, a herce zcela okouzlila. Zpočátku ti dva vrkali jako holoubci, nikdo z jejich okolí netušil, že manželství skončí obrovským krachem.

V roce 1990 se narodila vymodlená dcera Michaela (27), tehdy byla její matka na vrcholu štěstí, aniž tušila, že následující roky budou složité. Období těsně po sametové revoluci obecně nebylo pro herce zrovna nejšťastnější, skoro nic se netočilo, do divadel chodilo málo lidí.

Andrlová cítila, že poprvé během jejího dospělého života jako by se jí zavíraly dveře do hereckého světa. Role princezen byly v tuto chvíli spíš prokletím, zaškatulkovala se tím, a tak nabídky na civilnější úlohy nepřicházely.

Protože doba přála podnikatelským aktivitám, zkusila to a otevřela si s kamarádkou Marcelou Skuherskou (56), manželkou Michala Davida (57), relaxační studio plné přístrojů na rehabilitaci a hubnutí. Půjčily si peníze, ve Švýcarsku nakoupily stroje, absolvovaly školení, obdržely certifikáty a v Ústředním kulturním domě železničářů si otevřely studio.

Zpočátku si vedly výborně. Hodně pomohla skutečnost, že tenkrát byly dost populární. Stačilo poskytnout jediný rozhovor do Vlasty, v němž se herečka zmínila o čerstvě otevřeném studiu, a během týdne bylo plno na půl roku dopředu.

Takhle to šlo asi dva roky, během nichž se ovšem začala zpřísňovat pravidla pro provoz relaxačních studií, rostly ceny nájemného, konkurence začala být neúnosná. Nakonec ženy podnik bez větších ztrát zavřely.

Ztráta však přišla odjinud: Ivana definitivně vypadla z hereckého světa. Hroutit se bohužel začalo i manželství, a to tak, že o tom věděl celý národ, na bouřlivý rozkol mezi Andrlovou a Vyskočilem upozorňovaly noviny málem dennodenně.

O rozvod nakonec požádala Ivana a jako důvod údajně uvedla, že ji manžel odmítal pouštět samotnou do společnosti. Podle všeho tomu však předcházela dramatická konfrontace, při níž Vyskočil vtrhl násilím do jistého bytu a přistihl zde svoji ženu s milencem.

Ten na něj kvůli násilnému vniknutí podal trestní oznámení a následně soudy, včetně toho Nejvyššího, řešily několik sporů. Mimo jiné si Vyskočil stěžoval, že mu manželka znemožňuje kontakt s dcerou Míšou, a bojovali rovněž o dům, v němž dříve společně bydleli.

Manželství populárních herců se v roce 1996 definitivně rozpadlo. Jejich rozvod patřil v českém showbyznysu k nejbouřlivějším, společnou řeč exmanželé dodnes hledají jenom velmi obtížně. Ivana si stěžuje, že pro ni pak následovala hubená léta, kdy se musela naučit velmi dobře hospodařit.

Dcerce bylo pouhých šest let, když její otec nadobro odešel. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...