Věra Špinarová si řekla si, že když může být nevěrný manžel, tak ona má také nárok!

Řekla si, že sbalí prvního chlapa, kterého potká, a tím byl Vítězslav Vávra!

Zpěvačka Věra Špinarová (+65) žila tím správným rockerským životem, divokým, se spoustou zápletek, chvílemi neuspořádaným. Mužem, který jí dal v kariéře i osobně nejvíc, byl muzikant Ivo Pavlík (+84).

Těm dvěma bylo prostě souzeno, aby se potkali. Hudebník Ivo Pavlík (+84) a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Věra Špinarová (+65) byli natolik výraznými osobnostmi ve stejné době a na stejném místě, že se nemohli minout.

Také vás může zajímat ...

Ivo se narodil o osmnáct let dříve než Věra. V době, kdy ona teprve vyrůstala, byl už v Ostravě známou osobností. Vždycky o sobě prohlašoval, že se narodil proto, aby se mohl stát muzikantem – a svým životem to potvrzoval.

Také Věra si šla za svým snem stát se zpěvačkou už odmala. Ve dvanácti letech propadla kouzlu kytary, za kterou vyměnila housle.

V patnácti se tajně přihlásila do soutěže Hledáme talenty. Musela bojovat s maminkou, která ji v jejím přáním příliš nepodporovala a když se dozvěděla, že Věra tajně zpívá na odpoledních čajích, došlo prý i na pár facek!

Byl ženatý a o 18 let starší!

Ivo viděl poprvé Věru v kulturním domě v Porubě. Drobnou dívku, která měřila jen 152 centimetrů, ale zdobil neuvěřitelně silný hlas. Líbila se mu, a protože byl tak trochu lovcem žen, spojil příjemné s užitečným.

Věru oslovil jako ostřílený muzikant i jako chlap. Věkový rozdíl ani jeden z nich neřešil. Zamilovali se do sebe a způsobili tak určitý šok Věřině matce, která byla dokonce o rok mladší než Ivo.

Další nepříjemnou zprávu pro ni byla i skutečnost, že její dcera vlastně chodí se ženatým mužem. „Zamykali jsme se u mě v pokojíku, mámě se to nelíbilo, ale mlčela, věděla, že bych utekla z domu,“ vzpomínala zpěvačka.

Rodinný stav Ivo Pavlíka se brzy vyřešil, hudebník se rozvedl a v témže roce si vzal osmnáctiletou Věru. Prostě si na ni počkal do její plnoletosti.

Jak vznikla nejslavnější píseň

Ne že by mezi nimi na začátku vztahu nebyly rozpory. Věra byla dost svéhlavá a temperamentní, Ivo zase silně dominantní. Nesnesl, aby si partnerka postavila hlavu. Jako zkušený muž věděl, co je pro Věru dobré a prosadil si to i přes její počáteční odpor.

Zpěvačka jejich vztah později přirovnávala ke slavné hře Pygmalion. „Snažil se ze mě udělat dámu a mně se to nelíbilo,“ přiznala. „Ale tak jako se Líza Doolittlová zaláskovala do nenáviděného starého profesora, který ji předělával k obrazu svému, jsem se i já zamilovala do Ivoše.“

Ukazovalo se, že Ivo ví, co dělá. Nastartoval Věře kariéru tak, že jí zanedlouho vyšla první úspěšná dlouhohrající deska. Ona se tak rychle dostala mezi tehdejší špičku populární hudby.

Se skupinou svého manžela zpívala i na Západě, hlavně v Německu a ve Švýcarsku. Právě tam jednoho dne Ivo koupil kazetu se skladbami slavného italského skladatele Ennia Morriconeho (91).

Byla mezi nimi i ústřední melodie z filmu Tenkrát na Západě. Věra ji nazpívala s českým textem a stal se z toho její největší hit s názvem Jednoho dne se vrátíš. Tahle písnička se často hraje na pohřbech, ale sama o sobě je nesmrtelná!

Dokonalý partner, ale nevěrník

Koncem roku 1974 se z manželů stali i rodiče, narodil se jim syn Adam (45). Protože měla Věra dobře rozjetou kariéru, staraly se o něho nejprve obě babičky. K životu muzikantů tak nějak patří alkohol a nevěry.

O Věře se ví, že si později těžším obdobím ohledně pití prošla, sklony k tomu ale nejspíš měla už v onom bláznivém kolotoči v 70. letech – alespoň se tak po letech vyjadřoval sám Ivo. Nikdy to ale neovlivnilo její výkon, publiku dala pokaždé maximum. „Lásku k alkoholu zdědila od svých předků,“ komentoval tyto úlety Ivo.

Naštěstí do nějaké hlubší závislosti během jejich vztahu Věra nespadla. Co se nevěr týkalo, v tomhle směru neměl její manžel čisté svědomí. Nebylo divu, byl populární, jak se říká přímo alfa samec a ženy na něho letěly. Jako manžel i jako táta byl Ivo dokonalý, jenže zálety si bohužel neodpustil. Věře pomalu docházela trpělivost.

Řekla si, že když může zahýbat Ivo, tak na to má právo i ona! Později zastávala názor, že úžasné jsou v každém vztahu pouze první roky, maximálně tak pět. „Potom se začnou valit problémy, přijde kritický sedmý rok, vy si řeknete, že to překonáte a zase bude všechno dobré,“ uvedla.

Jemu druhý pokus vyšel, jí ne

Ačkoliv maminka Věře radila, aby se přes manželovy nevěry nějak přenesla, nešlo jí to. Své pocity komentovala slovy: „Vadily mi ty jeho zálety. Jednou jsem ho dokonce viděla na vlastní oči v autě s cizí ženskou a to byl konec.“

Tehdy se zpěvačka rozhodla, že naváže vztah s prvním mužem, kterého potká. A tak se jejím partnerem stal Vítězslav Vávra (67). Ten byl v době, kdy se dali dohromady, rovněž zadaný. Tajné setkání v pražském hotelu tedy bylo vlastně oboustrannou nevěrou. Rozchod byl neodvratný, ale Věra i Ivo k němu přistoupili s rozumem a přátelsky.

Až do své smrti zpěvačka zdůrazňovala, že potkat Iva pro ni byl nejdůležitější moment jejího života. Po rozvodu následovaly dvě svatby, nutno ovšem dodat, že ta na straně Ivo Pavlíka až osm let poté, co se znovu provdala Věra. Ta si zpívajícího bubeníka Víťu – idol dívek 80. let – vzala v roce 1984, ale manželství moc dobře nedopadlo.

Oba byli přece jenom dost odlišnými typy, nejenom hudebně. Ivo jejich vztah komentoval trochu rýpavými slovy, že Vítězslav zřejmě jeho exmanželce nezakazoval pití. Jinak se ale o ní vyjadřoval vždy hezky a oceňoval, jaké dokázala vytvářet zázemí.

Měla v tom prý dobrou průpravu od matky, takže měl navařeno, napečeno a uklizeno. Další kariéru Věry pak Ivo nadále sledoval a těšilo ho i to, že se hudbě začal věnovat jejich syn Adam.

Úspěšný hudebník se dožil vysokého věku, ale v závěru života se musel smířit s bolestnou zprávou, když v březnu roku 2017 Věra předčasně zemřela. Jako by ho chtěla z hudebního nebe přivolat, Ivo Pavlík jí následoval téhož roku v létě.

Své další manželce byl Ivo Pavlík náhradou za otce!

Věkový rozdíl mezi Ivo Pavlíkem a jeho další životní partnerkou Heidi Janků (57) byl ještě mnohem vyšší, než u Věry – třicet let. Přesto spolu skvěle vycházeli a manželství jim vydrželo od roku 1992 až do hudebníkovy smrti.

Heidi ve svém manželovi našla tak trochu náhradu za otce, se kterým měla velice špatné životní zkušenosti. Stejně jako Věře Špinarové, i jí pomohl Ivo s kariérou. Děti spolu ale neměli, role matky se kvůli staršímu partnerovi zpěvačka dobrovolně vzdala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...