Veronika Žilková se bála o život prvorozeného syna a tak dala slib, který pak dodržela!

Se svým třetím manželem se už jednou vzali, ale v mládí a v televizní pohádce!

Život Veroniky Žilkové (56) nebyl vždycky jednoduchý. Naložila si toho na sebe celkem dost, ale nacházela v sobě sílu, aby to zvládla. Ty nejtěžší role na ni čekaly v jejím soukromí.

Na každého z nás mají vliv poměry, ve kterých vyrůstá. U herečky Veroniky Žilkové (56) byl ten vliv asi silnější než u jiných žen. Narodila se do přísně katolického prostředí. Otec byl významným hudebním pedagogem. Vychovával své děti autoritativně podle náboženských zásad, aby z nich vyrostli slušní lidé.

Také vás může zajímat ...

Od roucha jeptišky jí zachránil polibek!

Veronika měla ještě staršího bratra a sestru. Jak to v rodinách bývá, bráchu rozmazlovala její maminka, zatímco obě dívky otec. Už v dětství se Veronika naučila ohleduplnosti a péči o druhé, protože její babička byla na vozíku. Otec to se slušností až přeháněl, což se mu občas i vymstilo – herečka vzpomínala, jak jednou nechtěně přejel autem zmiji.

Chodil pak krmit její mláďata, a ta ho uštkla. O tom, že by se jednou mohla stát herečkou, Veronika jako malá neuvažovala. Křesťanská výchova ji ovlivnila natolik, že mezi její vytoužená povolání patřila lékařka nebo misionářka, zkrátka profese, kde se pomáhá druhým. Později si alespoň chtěla nějakého doktora vzít. Ani to jí nevyšlo.

A ještě předtím, v patnácti letech, jí to táhlo do kláštera. „Prošla jsem základním vstupním testem,“ uvedla. Polibek od kluka jí ale přesvědčil, že tohle pro ni nebude ta pravá cesta. Na známosti ale měla v době dospívání Veronika spíš smůlu. Přikládala to své postavě, ze které prý měla komplexy.

První milování si tak prožila až v devatenácti letech.

Musela čelit tlaku ze dvou stran!

V době, kdy už bylo rozhodnuto o její herecké dráze – studovala DAMU – seznámila se jednoho dne s Jiřím Hanychem (60). Ten dnes působí jako reklamní režisér. Tehdy teprve šel studovat FAMU a potřeboval nějaké herce a herečky pro film k přijímacím zkouškám. Vybral si i Veroniku a hned první den mezi nimi přeskočila jiskra, která blonďatou herečku přivedla poprvé před svatební oltář.

V té době ještě Veronika neměla tušení, že kolega z onoho studentského filmu, Marek Navrátil (+55) se později stane jejím druhým manželem. Se svatbou to nebylo tak snadné. Jako mnoho jiných párů v tehdejší době se Veronika s Jiřím brát „museli“. Jenže ona už věděla, že Jiří není tím pravým partnerem do konce života.

Ustoupila nátlaku rodičů, kteří by samozřejmě nesouhlasili s interrupcí ani s tím, že by Veronika byla svobodnou matkou. Ještě v noci před svatbou prosila herečka maminku, aby jí ke svatbě nenutila. Marně. To z Divadla na Vinohradech na ni tlačili v opačném směru – aby si dítě nechala vzít, jinak že nedostane slíbené angažmá.

První potomek jí tak stál nejen svobodu, ale částečně i kariéru, i když se později na vinohradskou scénu přece jen dostala.

Dcerka, kterou přivedla Veronika na svět, je dnes modelkou, moderátorkou, herečkou a módní návrhářkou – kromě toho je Agáta Prachařová (33) také častým objektem bulvárního zpravodajství.

Nezůstalo jen u jedné adopce

Ukázalo se, že Jiřího odhadla Veronika správně. Manželství netrvalo moc dlouho a důvodem byla partnerova nevěra. Jiří se nechal svést kamarádkou Veroniky a po rozvodu si jí pak vzal. Ani Veronika ale v době rozvodu už nebyla bez „hříchu“. Druhou svatbu si prožila opět v jiném stavu, necelé dva týdny poté, co její rozvod vstoupil právně v platnost. Otcem dítěte byl výše zmíněný Marek Navrátil.

Nezůstalo jen u jednoho potomka, manželé spolu měli dva syny. V době, kdy měl první z nich velké zdravotní problémy a hrozilo, že může zemřít, udělala Veronika slib. Pokud se syn uzdraví, ujme se nějakého opuštěného dítěte a osvojí si ho. Stalo se, ovšem s menší změnou: děti byly nakonec dvě.

„Holčička, do které jsem se v dětském domově na první pohled zamilovala, měla ještě bratříčka,“ vysvětlovala Veronika. Se svými třemi dětmi se tak starala celkem o pět hladových krků. Bylo to těžké, ale zvládala to – i když se pak v dospělosti patřičného vděku nedočkala.

Adoptovaný syn dělal dluhy, které musela Veronika platit a jakmile byl plnoletý, společně se svojí sestrou náhradní rodinu opustili.

CŪrkevnŪ svatba Jakuba PrachaÝe a AgŠty Hanychovť se konala 24. 5. 2013 v kostele v obci Unžtice, kterŠ se nachŠzŪ nedaleko od praěskťho Suchdola.

Poslední syn žil jen pár měsíců

Druhé manželství Veroniky nebylo také zrovna ideální, ale rozvádět se znovu nechtěla – také samozřejmě kvůli dětem. Sedmnáct let tak udržovala vztah spíš silou vůle. Jenže rozvodu se nakonec stejně neubránila. Potvrdilo se ale přísloví „do třetice všeho dobrého“. S Martinem Stropnickým (61), hereckým kolegou a pozdějším politikem a diplomatem, se znala od mládí, ze studia na vysoké škole.

Už tenkrát málem došlo k tomu, že spolu chodili. Kdo ví, jak by to dopadlo. Dohromady se dali až po letech, kdy už oběma bylo jasné, co od života čekají. Také Martin měl za sebou dvě manželství, i když v trochu jiné podobě: vzal si dvakrát jednu a tutéž partnerku. Jaké to je, když se berou, měli Martin s Veronikou už dávno „nacvičeno“ z jedné televizní pohádky.

Té opravdové svatbě po letech ale předcházelo narození společné dcerky Korduly (13). Čekali pak spolu ještě další dítě. Syn Melichar se narodil s velkými zdravotními problémy, na které přišli lékaři až v době, kdy už byla sedm měsíců těhotná. Chlapečkovi bylo kvůli brániční kýle bohužel na světě dopřáno jen pár měsíců, které prožil s pomocí přístrojů.

S tragickou událostí se Veronika vyrovnávala těžce, ale statečně. V témže roce navíc zemřel herečce i tatínek. Slíbila mu, že se Martina vezme, ale svatby už se nedožil. O rok později slib Veronika dodržela. Vzhledem k počtu potomků a předchozím manželským zkušenostem si dvojice nechala před vstupem do trvalého svazku vypracovat předmanželskou smlouvu.

Během putování na svatbu vystřídali nastávající novomanželé několik pražských dopravních prostředků: od autobusu přes přívoz až po koňský povoz!

Další zkouška na obzoru

Jak Veronika, tak její manžel byli velmi vytížení, takže partnerský život nebyl zrovna snadný. Všechno se ještě zdramatizovalo, když se před časem Martin stal ministrem obrany. Tehdy se vídali opravdu jen výjimečně. V jednom rozhovoru herečka popisovala: „Minulý týden jsme se jeden večer v kuchyni opravdu potkali a prohodili i pár vět: Co je k večeři?

Nebo: Kolik košil potřebuješ vyprat a vyžehlit?“ I přes toto náročné období se dokázali přenést. Nyní je čeká další velká zkouška. Martin byl jmenován českým velvyslancem v Izraeli – s touto funkcí má už zkušenosti z minulosti, kdy byl velvyslancem v Portugalsku a ve Vatikánu. Veronika s ním ale odmítá odjet, ani ne tak kvůli sobě, jako s ohledem na dceru Kordulu.

Bude mít tak manželství na dálku, i když za Martinem několikrát do roka přijede na návštěvu.

S ohledem na to, co všechno v životě zvládla a čím si prošla, se dá předpokládat, že i toto odloučení nebude pro zkušenou ženu velkým problémem!

Recitační peklo po nedělním obědě

Největší problémy před zkouškami na DAMU měla Veronika s recitací. „Odmalička jsem neuměla pořádně vysvětlovat,“ konstatovala. „Mně vždycky doma říkali, že mluvím hrozně rychle a drmolím.“ Tatínek pro ni proto vymyslel zvláštní metodu. Každou neděli po obědě mu Veronika musela nahlas předčítat z Katolických novin. Jakmile začala, vždy ji přerušoval a nutil jí věty opakovat.

„Tak tomu bylo třeba desetkrát,“ vzpomínala herečka a dodala, že nenáviděla rétoriku a všechno, co bylo spojené s přednesem.

Když chce poučovat, slyší oslovení „babi“

V jednom rozhovoru Veronika přiznala, že při svém životním stylu si nestihla udělat kamarádky. Mělo to i své důvody. „Moje nejlepší kamarádka mi před lety odvedla mého prvního muže, a to byla krutá zkušenost,“ vysvětlovala. S přibývajícím věkem se ocitla v roli, která se jí moc nelíbí, ale zbavit se jí nedokáže. Přiznává totiž, že nepatří mezi ženy, které nesekýrují ty mladší.

Ve vztahu k dceři Agátě přistoupila na hru, že když ji bude poučovat, bude oslovena „babi“.

Slyšela to prý tak třistakrát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...