Victoria Beckham – Žena, která má všechno, ale nikdy se neusmívá

Někdo ji bezvýhradně obdivuje, jiný ji nemůže ani vidět. Ledové královně Victorii leží svět u nohou jako poslušný pes.

Britští inženýři mají, zdá se, fantastický život. Tatínek Victorie Beckham, Anthony William Adams, pracoval jako elektroinženýr, maminka byla úřednicí v pojišťovně. Otec vozil dcerku do školy v luxusním automobilu značky Rolls-Royce, což dívenka nesla kupodivu těžce. V duchu si přála, aby ji vozil dodávkou, vlastně ho o to i prosila.

Také vás může zajímat ...

Marně, tatínek se chtěl předvádět.

Nafoukaná

A tak si malá Victoria nechtíc vykoledovala přezdívku Posh (což zhruba značí: nóbl nafoukaná snobka s nosem nahoru), která ji provází celým životem a velmi výstižně charakterizuje. Už jako holčička dostala všechno, na co si ukázala. Učebnice nenosila v aktovce tak jako spolužáci, ale v kabelce značky Gucci.

Milovala balet, studovala jej od sedmnácti let, působila ve tříčlenné baletní skupině, s níž i vystupovala.

Tanec také učila, což netrvalo dlouho, nikdy neměla cíl být pouhou učitelkou. Kariéru v dívčí skupině Spice Girls, považované za nejúspěšnější dívčí kapelu všech dob, odstartovala Victoria Beckham odpovědí na inzerát v časopise The Stage v roce 1994. Hledal mladé ambiciózní a extrovertní ženy, které umějí zpívat a tančit.

Baby Spice, Posh Spice, Scary Spice, Sporty Spice a Ginger Spice byly nejen zpěvačky, ale také modly pro miliony dívek.

Udávaly styl a nabízely publiku ideu: budou-li ženy držet při sobě, dokážou úplně všechno. Píseň Wannabe z roku 1996 byl ohromný mezinárodní hit. A album Spice se stalo nejprodávanějším albem dívčí skupiny v historii. Hovořilo se o největším britském hudebním úspěchu, nepočítáme-li skupinu Beatles.

Hudební film Spice World získal sedm nominací na Zlatou malinu, ocenění za nejhorší film roku.

Nic netrvá věčně. První se z rozjetého vlaku rozhodla vystoupit Geri Halliwell (48), říká se, že kvůli vleklým sporům s Melanií Brown (45). No a pak už to jelo, přišla dvě těhotenství. Na přelomu tisíciletí se skupina rozpadla s ujišťováním, že časem ohlásí comeback. Ten se několikrát skutečně odehrál, naposled loni v říjnu.

Victoria se odmítla zúčastnit s tím, že objevit se na pódiu si už netroufá. Koneckonců má jiný, miliardy vydělávající džob.

Stala se celosvětovou módní ikonou a manželkou Davida Beckhama (45), v roce 2004 nejlépe placeného fotbalisty světa.

Roku 1997 se seznámila s budoucím manželem. Na charitativním fotbalovém utkání Manchesteru United je vzájemně představil manažer Spice Girls Simon Fuller (60), který byl Davidovým fanouškem. Padli si do oka, a další rande na sebe nenechalo dlouho čekat.

Členka skupiny Spice Girls Victoria Adams a fotbalista Manchesteru United David Beckham si řekli Ano v létě roku 1999 v romantickém prostředí gotického hradu Luttrellstown u Dublinu.

Obřad se uskutečnil čtyři měsíce poté, co se narodil syn Brooklyn (21). Svatby roku se zúčastnilo dvě stě padesát hostů. Nevěsta Victoria nezůstala nic dlužna přezdívce Posh. Ručně vyšívané hedvábné šaty měly bohatou dlouhou sukni, korzetový živůtek a vlečku.

Victoria nelitovala, že za ně dala šedesát tisíc liber a musela vydat dalších dvacet tisíc, aby si zaletěla do Ameriky na několik zkoušek. Ve vlasech se jí ve svatební den třpytila korunka z osmnáctikarátového zlata, posázená sedmi diamanty. Vyrobil ji klenotník, který pracoval i pro princeznu Dianu (†36). Nařízená barva pro svatebčany byla černá nebo bílá.

Svatba stála půl milionu liber, ovšem společenský časopis zaplatil novomanželům celý milion za práva na fotografování.

Victorie, hraj si

Kromě Brooklyna manželé vychovávají syny Romea (17) a Cruze (15) a dceru Harper (9). Victoria se ke své minulosti vrací nerada, jako by působení v dívčí skupině považovala za poněkud pokleslé. V září 2008 ohlásila v New Yorku vlastní oděvní značku. „Na začátku bylo desatero šatů. Ty jsem vystavila a prodala. Dnes je to mnohem komplikovanější,“ uvedla.

Oblečení se nyní prodává přibližně ve stovce zemí světa.

Jde nejen o oděvy, ale i o kabelky, brýle, obuv, kosmetiku.

Navzdory oficiální propagandě se jedná o byznys silně prodělečný. Není tomu tak dávno, co Victoriina módní firma ohlásila ztráty ve zdrcující výši v přepočtu bezmála 250 milionů korun. Skutečnost, že bývalý fotbalista „pumpuje“ do manželčiny módní firmy peníze ze svých projektů, nepomáhá, nad čímž on velkoryse mává rukou.

Jako by ženě věnoval luxusní panenku a řekl: „Hraj si, ať to stojí, co to stojí.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama