Viní Jakub Kohák ostatní za svoje přešlapy?

Dokáže vůbec uznat svou chybu?

Další roli si Jakub asi jen tak nestřihne.

Porotce ze show Tvoje tvář má známý hlas JAKUB KOHÁK (42) je zvyklý, že na co sáhne, se mu podaří. Ostatně svým vystupováním dává jasně najevo, že umí všechno – i to, co ještě nezkusil. Jenže teď dostal nečekaně tvrdou lekci. Od koho se mu jí dostalo?

Jak se říká v jednom oblíbeném přísloví, každý by se měl držet svého kopyta a dělat to, co umí. Potíž nastane ve chvíli, kdy člověk nabude dojmu, že umí všechno – podobně jako třeba Jakub Kohák. „Všechno vím, mnoho činností jsem zkoušel, všechny sporty jsem dělal,“ říká s oblibou herec, režisér a moderátor v jedné osobě.

Jak se ale nyní ukazuje, dokonalost není to správné slovo, které by jeho osobnost právě vystihovalo. Definitivně to potvrdil nový film Instalatér z Tuchlovic, v němž se Kohák objevil poprvé v hlavní roli. A že to od režiséra nebyl dvakrát šťastný výběr, se během premiéry přesvědčil nejen sám Kohák, ale i všichni přítomní.

Film je prý propadák a velká dávka kritiky se snesla právě na samotného porotce oblíbené show.

Také vás může zajímat ...

Není těžké uhádnout, jak se ke svému selhání Mistr postavil.

Neubránil se kritickým slovům

Známý recesista k překvapení snad každého, kdo ho trochu lépe zná, nešetřil svůj výkon ve filmu kritikou. „Jak jsem se v tom filmu viděl, tak myslím, že to byla moje první a zároveň poslední role,“ sypal si Kohák popel na hlavu. Talent bezesporu herec má.

Jeho komické výstupy nejen ve Tváři, ale i v reklamách či v oblíbeném seriálu Okresní přebor, kde si střihl jednu z vedlejších rolí brankáře, jsou skvělé. Ovšem na hlavní filmovou roli to zřejmě nestačí. Na řemeslníka Luboše, jemuž hrála maminku EVA HOLUBOVÁ (57), tak asi Kohák dlouho nezapomene.

Pokud by však kdokoli předpokládal, že tenhle trapas byl pro herce nějakou zásadnější životní lekcí, pletl by se.

Já nic, to všechno režisér

V kuloárech se šušká, že na nečekaná slova sebekritiky, která nejsou z úst Koháka ke slyšení příliš často, došlo jen proto, že si herec možná uvědomil, že film patří spíš k průměrným, ne-li horším. Chtěl tak možná jen shodit celé dílo dřív, než to udělá někdo jiný a mnohem tvrdším způsobem. „Asi se od něj nic lepšího čekat nedalo,“ komentoval Kohákův výkon jeden z diváků.

Že by herec našel hranici svých možností a talentu a uvědomil si, že selhal? Kdoví, nebyl by to ale Kohák, aby nakonec veškerou kritiku a kajícné řeči „nezabil“ nějakým sebejistým vyjádřením. „Výsledek můžete vždycky hodit na režiséra! Vybral si mě on, řekl mi, ať takhle hraju,“ krčí nevinně rameny Jakub a nasazuje svůj oblíbený výraz – já nic, já muzikant.

Jak se zdá, nikdy se asi nezmění, snad mu tedy fanoušci tenhle herecký přešlap odpustí.

A1
Kohák je v poslední době všude, ovšem na první velkou roli si počkal. Teď září ve snímku Instalatér z Tuchlovic.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...