Víno se užívá jako prevence

Z křenu se dá vyrobit i víno, které můžete užívat jako prevenci v době chřipek. Sežeňte si litr červeného přírodního vína (chemicky neošetřeného) a asi do pětiny výšky láhve nasypejte nastrouhaný křen. Louhujte 10 dnů a potom víno slijte.

Užívejte třikrát denně 1 čajovou lžičku – klidně celý měsíc. K léčbě nachlazení nebo pro lepší trávení slouží i křenová tinktura. Nastrouhejte najemno kořen křene a vložte do sklenice. Zalijte 70% lihem tak, aby byl křen zcela potopený. Nechte 2 hodiny odstát, přeceďte přes bavlněný hadřík a smíchejte se stejným dílem vody.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...