Víte, co jsou generické léky?

Nabízel vám někdy lékař generické léky a vy jste nevěděli, co to přesně znamená? Nejste sami, proto se vám pokusíme v krátkosti vysvětlit, oč jde. Většinou se jedná o podstatně levnější, avšak plnohodnotnou variantu originálního léku, který splňuje všechny podmínky pro uvedení na trh. Velice často mají ve svém názvu zjednodušený název hlavní účinné látky, kterou obsahují.

V lékárnách jsou k dostání až po vypršení patentové ochrany originálního léku.

To znamená v čase, kdy skončí originálnímu léku jeho výsostné postavení na trhu a může se začít vyrábět i tato levnější varianta.

Složení generik

Také vás může zajímat ...

Generický lék obsahuje stejné léčivo jako příslušný originální přípravek, má i stejnou lékovou formu a tedy i účinek. Typ a poměr použitých pomocných látek se může od originálu lišit. Výrobce musí u generika prokázat, že se do krevního oběhu dostane stejné množství léčiva jako v případě originálního léku a že rovněž jeho vylučování z organismu je stejné, tedy že se dané léčivo chová v organismu stejně jako originální lék.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...