Víte, co znamenají pojmy ve výživě?

Dnešní zdravá strava je spojena s mnoha výrazy, které jsou součástí životního stylu. Abyste se v tom vyznala, přinášíme vám přehled některých z nich.

Cereálie: Nejde o nic jiného než o obiloviny a výrobky z obilovin. Nejčastěji se můžete setkat s pojmem snídaňové cereálie. Jsou důležitým zdrojem sacharidů, bílkovin a některých dalších látek.

Také vás může zajímat ...

Energetická hodnota: Udává, kolik energie získá organismus při strávení daných potravin. Většinou se uvádí na 100 g potraviny. Doporučený příjem energie pro dospělou ženu je cca 8.000 kJ, pro muže 10 000 kJ na den.

Probiotika: Jedná se o živé organismy, většinou směs různých bakterií přidávaných do potravin, které mají příznivě ovlivnit zdraví, a to především zlepšením rovnováhy střevní mikroflóry.

Probiotika obsahují třeba jogurty. Prebiotika: Nestravitelná složka potravin, která podporuje růst nebo aktivitu střevní mikroflóry a zlepšuje tak zdraví konzumenta. Mají příznivý vliv na trávení a posilují imunitu.

Sipping:

Je synonymem pro speciální tekutou výživu v lahvičkách, tzv. nutriční drinky.

Většinou se jedná o kompletní a vyváženou tekutou stravu. O jejím užívání je však nutné se předem pořádně informovat..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama