Víte, jak správně pečovat o své vlasy?

Každé vlasy jsou specifické. Některé jsou vysušené, jiné se zase více mastí. Práce s nimi se liší také podle toho, jak dlouhá je vaše hříva. Obecně ale platí to, že nestačí pouze si kadeře čas od času umýt a nechat uschnout v ručníku! Poradíme vám pár zaručených rad, po kterých i vaše vlasy budou zářit!

1. Navštěvujte kadeřníka U kratších vlasů se délka hlídá lépe než u dlouhých, protože vás přerostlý účes prostě a jednoduše donutí navštívit vlasového odborníka. Stejně tak ale potřebují pravidelně zastřihávat i dlouhé vlasy.

Také vás může zajímat ...

Ideální interval je kolem osmi týdnů. Po delší době se vám konečky začínají třepit a váš účes nevypadá vůbec zdravě. Pokud se ne jedná o nějakou razantnější změnu střihu u vyhlášených vlasových specialistů, ve své peněžence to nijak zvlášť nepocítíte.

2. Jak pracovat se šamponem Říkáte si, že na tom nic není, a děláte to tak už odmala? To je sice pravda, ale pokud stále nejste úplně spokojená s kvalitou vašich vlasů, možná děláte chybu právě v tomhle. Šampon byste totiž neměla nanášet po celé délce vlasů, ale měla byste se zaměřit především na kořínky, kde se vlasy nejvíce mastí.

Ke konečkům už pak stačí jenom jemně několikrát sjet namydlenou rukou.

Vlasy byste si také neměla mýt každý den. I na ty více se mastící bohatě postačí péče obden.

3. Bez kondicionéru ani ránu Vedle šamponu by měl být vaším pomocníkem při naprosto každém mytí vlasů právě kondicionér.

Ten nanášejte až po umytí šamponem a nechte ho na hlavě několik minut působit. Už po prvním mytí uvidíte a hlavně ucítíte rozdíl. Kondicionér na rozdíl od šamponu nanášejte hlavně na konečky a dále na místa, kde s vlasy nejvíce manipulujete, jako například za ušima.

4. Chce to také zvláštní péči I přesto, že si vlasy pravidelně myjete a používáte kondicionér, si vaše hříva zaslouží čas od času speciální péči. Ideálně jednou týdne byste jim proto měla dopřát zvláštní sérum nebo nějakou masku.

Tu si můžete koneckonců vyrobit i sama doma za pár kaček. Základními ingrediencemi, které by vám při přípravě neměly chybět, jsou vaječné žloutky, včelí med a olivový olej.

5. Konečná úprava Pokud si rozčesáváte vlasy ještě mokré, nikdy na ně nepoužívejte kartáč.

Sáhněte spíše po obyčejném hřebenu s velkými zuby. Začněte nejprve u konečků a postupujte směrem ke kořínkům. Teprve až je budete mít pořádně rozčesané, si udělejte případně pěšinku. Vlasy nechte chvíli proschnout a teprve pak je vysoušejte fénem nebo nechte přirozeně uschnout.

S mokrými ale nechoďte nikdy spát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...