Víte, jak vám škodí voda?

Nepřítel chlór

Co pomůže při pálení pokožky? Natřete ještě vlhkou kůži hydratačním krémem.

Stává se vám, že po sprchování cítíte nepříjemné pnutí, nebo vám dokonce naskáčou pupínky? Příčinou může klidně být chlorovaná voda.

Zdroje pitné vody jsou dnes bohužel natolik kontaminované, že přidávat chlor do vody je prakticky nezbytností. Takto upravená voda potom kůži nejen dráždí a vysušuje, ale u citlivějších jedinců může vést až ke vzniku nepříjemných ekzémů.

Na obličej balená voda

Pokud máte podobnou zkušenost nebo je vaše pokožka náchylná k vysychání, měli byste se při mytí vyvarovat dlouhého ležení ve vaně a místo toho si dát pouze krátkou sprchu.Na nejcitlivější místa, která bývají postižena nejvíc – především obličej a oblast dekoltu – je pak lepší používat destilovanou vodu nebo vodu balenou a nějaké přírodní mýdlo. Vyzkoušejte třeba mýdla s obsahem kozího mléka (např.Vivapharm), s výtažky z měsíčku či kontryhelu. Seženete je ve specializovaných e-shopech (např. na www.vivaco.cz) a obchodech s přírodní kosmetikou.

Z bazénu rovnou pod sprchu

Totéž plazí o bazénech. Hned, jakmile vylezete z vody, si dejte sprchu a použijte hydratační sprchový gel. Na ošetření těla se doporučují krémy s AHA ovocnými kyselinami, které zbaví pokožku všech mrtvých buněk, jež po sobě zanechal chlor. Když ho nesmyjete, zůstává na pokožce, která potom nepříjemně svědí. AHA kyseliny (díky svému „olupovacímu“ efektu) kůži doslova rozzáří a zahladí i případné nerovnosti. Zároveň podpoří tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové, která dodává pokožce vodu – vytváří na pleti jemný film a zvlhčuje ji.

A2
Přírodní přípravky, které respektují PH pokožky, dokážou podráždění mírnit.

Zkuste oleje a hydratační masti

Vnější vrstva kůže funguje za normálních okolností jako ochranná bariéra. Pokud však z nějakého důvodu dochází k jejímu častému vysoušení, začne praskat a do spodních vrstev pak mnohem snáz pronikají různé nečistoty, dráždivé látky. Suchá pokožka proto potřebuje zvláštní péči. Vhodné jsou například olejové koupele, které kůži zjemňují a zvláčňují a zmírňují i nepříjemné svědění.

Vynechte alkohol

Nemyslíme tentokrát tekutinu, nýbrž alkohol jako složku v kosmetických přípravcích.
Menší zánětlivé projevy pomáhají zmírnit krémy s obsahem dehtu (opačný efekt mají emulze obsahující alkohol, které pokožku vysoušejí). Šikovným pomocníkem jsou i lubrikanty pro citlivou pleť a hydratační krémy. Hydratační přípravky nanášejte na ještě vlhkou pokožku, a to nejpozději do tří minut po koupání, účinek přípravku se zvýší.

Ve vaně nejdéle pět minut

Nikdy se také nekoupejte v horké vodě, která způsobuje rychlé vysychání kůže. Pod sprchou nebo ve vaně zůstaňte vždy maximálně 5 minut. Netřete si tělo žínkou ani kartáčem, mohla byste pokožku podráždit. Neutírejte se hrubým ručníkem, ale jemně přikládejte měkkou osušku. Vlasy si myjte pod sprchou. Na kůži vám tak nebudou ulpívat mydlinky ze šamponu, které by kůži jen zbytečně dráždily.

A
Pokud jste citliví na chlór, otestujte vaši vodu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...