Vítejte v království pomerančovníků, oliv a mandlí

Mallorca – ostrov pro ideální dovolenou

Víte, že je Mallorca největším a prý i nejkrásnějším španělským ostrovem? Snad i proto se stala vyhlášeným rájem turistů. Obdivují zde nejen dlouhé překrásné pláže, ale i městečka, která dýchají historií.

shutterstock_229726000b

Ještě pořád netušíte, kam letos vyrazit k moři? Zkuste vyhlášený ostrov Mallorca, která má své nesporné výhody! Ostrov ve Středozemním moři patří totiž jako součást Baleárského souostroví ke Španělsku a od nás to sem jen pár hodin. Snad i proto se Mallorca už před lety stala cílem mnoha českých turistů. Spolu s těmi z celého světa jich sem ročně zavítá více než 12 milionů. Slunce zde totiž svítí skoro každý den v roce a deštivých dnů je pramálo. Dlouhé, sluncem zalité pláže tak lákají k pasivnímu i aktivnímu odpočinku. Nejnavštěvovanější a neoblíbenější částí ostrova je jeho jihovýchodní pobřeží Sol Callas de Mallorca, kde se nachází mnoho hotelových resortů. Oblíbené jsou nejen kvůli blízkosti širokých písčitých pláží, ale i kvůli přítomnosti vyhlášeních restaurací, obchůdků a volnočasovým aktivitám jako je tenis, potápění, windsurfing, jízda na koni nebo golf. Místní hotely jsou navíc obklopeny krásnými subtropickými zahradami.

shutterstock_263982986b

Vápencové jeskyně

Když už vás slunné pláže omrzí, můžete se vydat k pobřežnímu městečku Porto Cristo na severu ostrova. Najdete zde komplex vápencových jeskyní, které jsou přístupné veřejnosti a kromě dokonalé podívané na vápencové útvary, které zde rostou snad skutečně do všech směrů, zde můžete obdivovat i jeskynní jezera. Na jejich hladině lze shlédnout výjimečné světelné a zvukové představení. Právem byla tato přírodní památka zařazena na seznam UNESCO.

shutterstock_317299421b

Hlavní město dýchá historií

A za návštěvu určitě stojí i významný středomořský přístav a hlavní město celého ostrova Palma de Mallorca, kde najdete mnoho kulturních a historických pamětihodností. Obdivovat zde tak můžete památky z dob starých Římanů, původní arabské lázně nebo díla slavného španělského architekta Antonia Gaudího. A jen kousek odtud se nachází vyhlášený starobylý podhorský klášter Valldemosa, kde pobýval i hudební skladatel Fryderik Chopin.
.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...