Vítejte v Rimini

Slunná riviéra se super plážemi. A jste tam za chvíli!

Rimini je oblíbené nejen díky koupání v moři. Najdete tu i řadu kulturních památek přímo ve městě i v nedalekém okolí. Je tu velmi široká a dlouhá pláž se zlatavým jemným pískem a přilehlou promenádou.

Rimini nabízí návštěvníkům kompletní služby, včetně společenského vyžití pro děti i dospělé, moderní obchody s italskou módou, výborné restaurace se slavnou italskou pizzou nebo cukrárny s pravou italskou zmrzlinou.

Také vás může zajímat ...

Rimini bylo ale velmi důležitým strategickým bodem už v dávných dobách. Původní osadu na místně dnešního Rimini, tehdy zvanou Ariminum, zřejmě založili Etruskové. Po nich přišli Římané, kteří tu zanechali některé památky dodnes.

Vzpomínka na starý Řím

Najdete tu na starý římský most, který byl postaven za panování římského císaře Tiberia v letech 14 až 37 našeho letopočtu. Další zajímavou římskou památkou je Augustova brána postavena v roce 27 př. n. l. Je celý z bílého mramoru a tvoří vstupní bránu do města. Jde o jednu z nejzachovalejších bran v celé Itálii.

Ve středu města najdete náměstí Piazza Cavour, kde se v minulosti odehrálo hned několik důležitých momentů.

V jeho blízkosti se nachází krásný palác Palazzo dell´Arengo ze 13. století, který sloužil jako sídlo soudnictví, nebo kašna Fontana della Pigna. Vynechat byste neměli ani bronzovou sochu svatého otce Pavla V.

Za nákupy k mučedníkům

Jako nákupní centrum vám poslouží náměstí Tří mučedníků (Piazza Tre Martiri), které je plné obchodů věhlasných italských značek, ale i trhů a obchůdků se suvenýry. Dominantou nábřeží je budova Grand Hotelu, kde se odehrávalo několik Felliniho filmů a pobývaly zde hvězdy jako Sofia Loren nebo Brigitte Bardot.

Další památky

Významnou dominantou města je arkádový most Ponte di Tiberio (Tiberiův most), který je dlouhý 60 metrů a široký 5 metrů. Přežil všechny války, které se přes Rimini přehnaly. Z mostu je úžasný výhled na vodní kanál v celé šíři a pitoreskní obrázky lodiček a domečků podél břehu.

Velmi krásnou stavbou je i františkánský kostel Tempio Malastetiano, jehož interiér je bohatě zdoben freskami a sochami. Je to perla italské renesance v Rimini.

Na pláži i na moři

Vedle lenošení na udržované písčité pláže s téměř až dokonalým zázemím si můžete dopřát vyhlídkové plavby podél pobřeží, vyjížďky na širé moře s místními rybáři, nebo některý z vodních sportů.

Pláž je40 km dlouhá, tvořena převážně velmi jemným pískem. V průměru dosahuje šířky kolem 50 m a má pozvolný vstup do moře.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...