Vladimír Kratina: Málem skončil v base

Zachránil ho profesor

Vladimír Kratina. Herec měl v té době obrovskou kliku. Těžko říct, jak by dopadl, nebýt jeho učitele.

Téměř dvoumetrový čahoun VLADIMÍR KRATINA (65) skončil v 70. letech málem v base. Vypil větší než malé množství alkoholu a pak začal pořádně zlobit. Nejprve kopl do popelnice a poté se rozhodl zaútočit na vlajku tehdejších bratrů ze Sovětského svazu. A byl z toho pořádný průšvih.

Příslušníci tehdejší Veřejné bezpečnosti okamžitě zakročili a opilému herci gumovými obušky vysvětlili, že takhle by to nešlo. Herec dokonce skončil ve vyšetřovací cele a vyfasoval 18 měsíců za výtržnictví. Nebýt jeho profesora z DAMU OTY SKLENČKY (†73), měl tehdy nadějný mladý herec po kariéře. Právě on celý průšvih zahladil.

Také vás může zajímat ...

Napsal tehdejšímu prezidentovi LUDVÍKU SVOBODOVI (†83), který se nakonec nad Kratinou slitoval. A tak místo za mřížemi skončil Vladimír před kamerou a na prknech, která znamenají svět.

„Byla to drsná zkušenost, zvlášť pro mě, tenkrát začínajícího herce, který věřil, že je král a patří mu svět.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...