Vladimír Kratina: Málem skončil v base

Zachránil ho profesor

Vladimír Kratina. Herec měl v té době obrovskou kliku. Těžko říct, jak by dopadl, nebýt jeho učitele.

Téměř dvoumetrový čahoun VLADIMÍR KRATINA (65) skončil v 70. letech málem v base. Vypil větší než malé množství alkoholu a pak začal pořádně zlobit. Nejprve kopl do popelnice a poté se rozhodl zaútočit na vlajku tehdejších bratrů ze Sovětského svazu. A byl z toho pořádný průšvih.

Příslušníci tehdejší Veřejné bezpečnosti okamžitě zakročili a opilému herci gumovými obušky vysvětlili, že takhle by to nešlo. Herec dokonce skončil ve vyšetřovací cele a vyfasoval 18 měsíců za výtržnictví. Nebýt jeho profesora z DAMU OTY SKLENČKY (†73), měl tehdy nadějný mladý herec po kariéře. Právě on celý průšvih zahladil.

Napsal tehdejšímu prezidentovi LUDVÍKU SVOBODOVI (†83), který se nakonec nad Kratinou slitoval. A tak místo za mřížemi skončil Vladimír před kamerou a na prknech, která znamenají svět.

Také vás může zajímat ...

„Byla to drsná zkušenost, zvlášť pro mě, tenkrát začínajícího herce, který věřil, že je král a patří mu svět.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...