Vlasová terapie

Krásné vlasy patří k nejdůležitějším věcem, které tvoří první dojem. Starost o ně by měla být samozřejmá a neměla byste ji podceňovat.

Po pevných a hustých vlasech, které mají navíc fantastickou barvu touží každá žena. Ale jen k některým byla matka příroda tak přívětivá. Většina žen se naopak potýká s jemnými a řídkými vlasy, které se lámou, třepí a vypadávají.

Také vás může zajímat ...

Máme pro vás rady a tipy, po kterých budou vaše vlasy pevnější, lesklejší a objemnější, zkrátka jako znovuzrozené.

Správná kosmetika

Někdy je hlavním problémem s vlasy šampon, který používáte. Šampony, kondicionéry a stylingové přípravky často obsahují chemikálie (sulfáty), které vlasy poškozují, vysušují a způsobují jejich vypadávání.

Při výběru vlasové kosmetiky dejte přednost přípravkům s přírodními složkami, jako je třeba kokosový či olivový olej, bylinné extrakty nebo aloe vera.

Volné schnutí

Fény, žehličky a kulmy vlasy poškozují. Používejte je jen zřídka, nebo se jich zbavte úplně. Pokud si chcete vlasy natočit, aby získaly větší objem, použijte pěnové natáčky.

Cibulové tonikum

Po cibulovém oplachu budou vlasy pevnější, odolnější a více lesklé. Navíc svědčí i vlasové pokožce – ozdravuje ji a brání před potížemi s lupy a zvýšeným maštěním. Na přípravu potřebujete tři červené cibule, ze kterých vymačkejte šťávu.

Do ní pak přidejte lžičku medu a dobře promíchejte. Tonikum aplikujte ideálně jednou týdně jemnou masáží do vlasové pokožky. Nechte 30 minut působit a pak vlasy umyjte jako obvykle.

Olejíčky na konečky

K regeneraci poškozených konečků je výborný lněný, šípkový, hroznový, arganový či makadamový olej. Pár kapek vmasírujte do konců vlasů. Konečky se pěkně zacelí a budou silnější.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...