Vnoučat se už asi bohužel nedočkám!

Syn ani dcera se nijak k založení rodiny nemají.

Za našich mladých let bylo založení rodiny něčím normálním a většina dívek o tom snila. Dnes to už bohužel neplatí.

Vdávala jsem se s představou, že rodina se stane smyslem mého života a také to tak nakonec bylo. Pro obě své děti, dceru Martinu i syna Lukáše, jsem udělala hodně. Měli vytvořené úžasné zázemí a vždycky jsem tu byla pro ně, ať měli jakýkoliv problém. Přeneslo se to i do dospělosti. To samé jsem mohla prohlásit o svém manželovi.

Také vás může zajímat ...

Při pohledu na nás dva museli syn i dcera vidět, jak je skvělé být v páru a mít děti.

Očekávala jsem tedy, že si z toho vezmou příklad.

Mávli nad tím vždy jen rukou

Tak jako jsem kdysi snila o dětech, začala jsem později mít různé představy o vnoučatech a o své roli babičky. Zajímalo mě, jak se budu k potomkům svých dětí chovat. Budu rozmazlující babičkou nebo mě to svede k tomu, abych mluvila do výchovy. Sama jsem to zažila od své tchyně a nebylo to nic příjemného. Čas ale rychle utíkal a Lukáš ani Martina se do zakládání rodiny nijak nehrnuli.

Párkrát jsem se o tom s nimi pokusila bavit, ale vždy jsem se dočkala jen mávnutí rukou. Prý je dnes jiná doba a na vdávání a ženění je dost času. Martina vystudovala vysokou školu a získala dobrou pozici manažerky. Chodila delší čas s přítelem, který mi nebyl až tak sympatický, ale překousla bych to, kdyby dceru požádal o ruku. Nijak se k tomu ovšem neměl.

Lukáše to zase táhlo do světa, hodně cestoval.

Nemluvila jsem mu do toho, věděla jsem, že by to stejně nebylo nic platné.

Nechápu dnešní svět

Dnes už je synovi i dceři dost přes třicet a já babičkou stále nejsem. Trápí mě to. Martina už se blíží k hranici pětatřiceti let a nejednou jsem od ní slyšela, že nemít děti je normální. Lukáš si našel práci, díky které je pořád někde na cestách. Stálou partnerku nemá. Je mi moc líto, že se asi vnoučat už nikdy nedočkám.

Moc dnešní svět nechápu, protože co může být krásnějšího, než vychovat děti. U Martiny už jsem přestala doufat, u Petra ještě mám slabou naději. Muži se přece mohou stát otci v jakémkoliv věku.

Snad se toho dočkám.

Marie R. (59), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...