Voděodolná kosmetika – pro a proti

Řasenky, linky nebo make-upy, které se v horku nerozmazávají a odolají i vodě, jsou v létě skvělou volbou. Má to ale malý háček.

Všeho s mírou Voděodolná kosmetika je v letních měsících nepostradatelným pomocníkem. I když je pro své vlastnosti velmi oblíbená, měla by se používat jen příležitostně. Aby vydržela všechny vlivy, je totiž plná silikonů, syntetických vosků, polymerů a dalších látek, které při dlouhodobém používání pleti škodí.

Také vás může zajímat ...

Voděodolné make-upy tak například mohou urychlovat stárnutí pleti a ucpávat póry, takže se na obličeji začnou tvořit zanícené pupínky. Voděodolná řasenka zase postupně narušuje strukturu řas a zpomaluje jejich růst, voděodolné rtěnky zase extrémně vysušují rty. Z těchto důvodů by se taková kosmetika měla používat maximálně tři týdny v měsíci v kuse, třeba na dovolené.

Jinak se ale nemusíte bát, příležitostným používáním se žádnému riziku nevystavujete. Tyto přípravky také dost odolávají i odličovacím přípravkům.

Proto k jejich odstranění používejte speciální odličovače, ideálně dvoufázové na bázi oleje, které před aplikací nezapomeňte důkladně protřepat, aby se obě složky spojily.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...