Voňavé bylinky pro vaše nohy

Měli byste vědět, že se nepříjemná plíseň může objevit kdekoli na těle. Nákaza se šíří hlavně na zavlhlé a zapařené kůži. Proto jsou nohy obzvlášť ohrožené. Pokud se právě s nepříjemnou plísní potýkáte, nemusíte hned běžet do lékárny pro předražené přípravky.

Účinná léčba za pár kaček

Také vás může zajímat ...

Vždyť v přírodě roste mnoho bylin, které zabírají na spoustu nemocí. Zkuste se tedy s těmito obtížemi vypořádat s jejich pomocí. Musíte však mít na paměti, že léčba potrvá několik týdnů. Můžete se při tom inspirovat i našimi radami. Určitě vás překvapí, že při léčbě můžete použít mnoho přírodních prostředků, které najdete doma v ledničce nebo ve spíži.

A pokud si je náhodou budete muset koupit, utratíte za ně jen pár korun.

Obyčejná cibule dokáže zázraky

Vždyť postižená místa můžete potírat úplně obyčejnou cibulí. Léčivý účinek podpoříte, když ji budete konzumovat v některém z vašich oblíbených pokrmů. Stejně tak můžete použít i rozmačkaný česnek smíchaný s olivovým olejem. Nebo vyzkoušet odvar z hřebíčku.

Stačí, když 1 lžíci tohoto voňavého koření povaříte ve 1/4 litru vody a do vychladlého odvaru namočíte pruhy látky, které na postižená místa přiložíte jako obklad.

Pomůže ocet i levandule

Známým a generacemi prověřeným prostředkem je i jablečný ocet. Teplá koupel ze stejných dílů octa a vody sice může trochu štípat, zato ale spolehlivě zabírá. Neměli byste zapomenout ani na exotickou kurkumu. Smíchejte ji s trochou vody a vytvořte tak pastu, kterou naneste na pokožku, nechte zaschnout a po 20 minutách důkladně umyjte.

Pokud máte plísní zasažené nehty, použijte voňavý levandulový olej.

Naneste ho pomocí vatového tamponu na zasažená místa, nechte vstřebat a už neumývejte.

Osvědčený měsíček lékařský

Jednu z českých nejoblíbenějších bylinek, měsíček lékařský, můžete použít hned několika způsoby. Buď budete nohy pravidelně omývat odvarem z měsíčku, nebo na ně aplikovat mast vyrobenou z této téměř zázračné léčivé rostliny.

A neměli byste zapomínat ani na dříve téměř neznámý tea tree olej. Pár kapek tohoto silného přírodního antibiotika smíchejte s olivovým olejem a důkladně vmasírujte do pokožky. Pokud se budete držet našich rad a vytrváte několik týdnů, buďte přesvědčeni, že úporná plíseň pravděpodobně zmizí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...