Voňavé obklady na bolavé klouby

K nachlazení bohužel neodmyslitelně patří bolesti svalů a kloubů. Někdy mohou být dokonce natolik nepříjemné, že vás bolí doslova každý pohyb. Jak se jich zbavit? Pomohou vám obklady z bylinek!

Devětsil má síly na rozdávání

Listy devětsilu naklepejte paličkou, položte na kousek plátna, pokapejte tinkturou z prhy a přiložte na bolavé místo. Na závěr překryjte igelitem, obvažte bolavé místo a nechte působit nejlépe přes noc.

Kaše ze sušeného kostivalu

Také vás může zajímat ...

Na prášek pomletý kořen kostivalu smíchejte s panenským olejem a vymíchejte do kaše. Opatrně směs zahřejte, natřete na lněný hadřík, přiložte na bolavé klouby a ovažte.

Křenová placička s octem

Nastrouhejte kořen křenu, smíchejte s trochou mouky, másla a přírodního octa. Vytvořte hustou kaši, z které bude možné vytvořit placku. Směs vložte do tenkého plátna a vytvarujte placku. Poté přiložte na bolavé místo.

Semena hořčice a mletý zázvor

Rozemelte kořen zázvoru a přidejte zhruba ¼ objemu mletého semene hořčice nebo lněných semínek. Všechno důkladně promíchejte s horkou vodou na jemnou kašičku. Vložte do plátna, ohřejte nad párou a opatrně přikládejte na bolavá místa několikrát během dne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...