Vosí hnízda

Suroviny:  1 balíček dětských piškotů  150 g moučkového cukru  60 g másla  1 bílek  1 lžíce kakaa  2 lžíce rumu  20 – 30 g mletých vlašských ořechů  krystalový cukru na obalování Na krém:  120 g másla + 2 lžíce tuzemáku  2 lžíce vanilkového cukru + 2 žloutky Postup:  Dáme si stranou 30–36 piškotů.

Dalších 100g (nebo více, podle chuti) piškotů umeleme. Přidáme k nim cukr, máslo, bílek, kakao, rum a vlašské ořechy a zpracujeme na stejnorodou hmotu. Rozdělíme ji na 30–36 kuliček a ty důkladně obalíme v cukru.

Suroviny na krém utřeme dohladka.  Na tác dáme piškoty a na každý opatrně kápneme rum. Tvořítko vysypeme krystalovým cukrem a vtlačíme do něj kuličku hmoty. Držadlem vařečky do něj uděláme důlek a dáme trochu náplně.

Uzavřeme piškotem, přimáčkneme a pak vosím hnízdem klepneme o prkénko. Stejným způsobem připravíme zbývající hnízda.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama