Vřes vyžene písek z těla a rozbije močové kameny

Tato keříčkovitá bylina se dokáže na některých místech tak rozmnožit, že vytváří nádherné, zdaleka viditelné barevné skvrny – vřesoviště.

Vřes má velmi rád sucho, proto ho nejčastěji najdeme na slunných loukách, na suchých mýtinách a pasekách.Sbírá se celá kvetoucí nať, dokud ještě není dřevnatá. Pro velké množství dobrých vlastností tvoří vřes přísadu do mnohých bylinných čajů.

Také vás může zajímat ...

Především ho přidáváme do směsí na léčení chorob ledvin a prostaty, neboť výborně dezinfikuje močové cesty a má protizánětlivé účinky.Tím pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, močových cest a zároveň také rozpouští močové kameny.

Svou močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, snižuje pocení, prospívá i při revmatických onemocněních.Kromě toho pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, výborně zabírá proti nespavosti a při poruchách metabolismu.

Protože je také potopudný, můžeme ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce.

Ulevte ledvinám!

Vřes je jedna z mála rostlin, které pomáhají při řezavé bolesti při močení.I když se vřes používá především vnitřně, jeho stahující účinky můžeme uplatnit i zevně, a to k omývání ran. Čaj z vřesu nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání. Jaká je čajová směs na zánět ledvin?

Smícháme 5 dílů natě vřesu, 5 dílů natě zlatobýlu, 3 díly natě rozrazilu, 2 díly natě šalvěje a 1 díl natě jalovce.Dvě lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme přikryté 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme vlažný třikrát denně.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama