Vsaďte na kurkumin

Kurkuma detoxikuje játra, má protizánětlivé účinky, snižuje riziko srdečních onemocnění, regeneruje mozkové buňky, brání předčasnému stárnutí, potlačuje deprese… Hlavní složkou je kurkumin.

Pro posílení imunity se doporučuje dát si kurkumu v dávce asi jedné čajové lžičky koření do jídel či polévek. Kurkumin jako doplněk stravy má v kombinaci s dalšími látkami rovněž skvělé účinky.

Také vás může zajímat ...

Léčí záněty v těle

Pro odstranění zánětů je vhodné užívat kurkumin společně s kyselinou lipoovou a bioperinem jako doplněk strav. Kombinaci těchto látek si tělo samo nedokáže vytvořit, přitom je pro něj nesmírně důležitá, hlavně pro posílení protizánětlivých reakcí.

Detoxikuje organismus

Kapsle s obsahem kurkuminu, resveratrolu a kvercetinu jsou výborným prostředkem pro detoxikaci těla. Mají výrazné antioxidační účinky, bojují proti působení volných radikálů, dokáží zneškodnit bakteriální i virové patogeny, a navíc působí preventivně proti vzniku rakoviny.

Zlepšuje trávení

Pro dobré zažívání, funkci jater, ledvin a žlučníku i pro udržení hladin cukru a cholesterolu v normálních hodnotách je vhodné užívat kurkumin v kombinaci s piperinem.

Prospívá kloubům

Kurkumin pomáhá udržovat normální stav kloubů, pozitivně ovlivňuje jejich pohyblivost, snižuje opotřebení chrupavek a ulevuje od bolesti. To však dokáže zajistit jen dostatečně vysoké množství látky v pravidelných dávkách po dobu několika týdnů.

Čaj pro imunitu

Dejte do 1 l vody 15 slabých plátků čerstvého zázvoru a 5 plátků čerstvého kořene kurkumy nebo 1,5 lžičky kurkuminu. Vařte 15 minut, nechte vychladnout a poté slijte. Můžete dosladit medem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama