Vsaďte na zcela jedinečné stříbro

Každým rokem se v kosmetice objevují nové ingredience, kterým se kolikrát přičítají až magické účinky. Tentokrát jde o stříbro, jež však v péči o tělo není zase tak velkým hitem. Už po staletí se používá pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky. Stříbro je jedním z nejsilnějších prostředků právě proti mikroorganismům a skvěle působí i proti bakteriím či virům.

Používalo se před vynálezem antibiotik.

Také vás může zajímat ...

Jak vlastně působí?

V kosmetice se používá takzvané koloidní stříbro, které má skvělé čisticí schopnosti, tudíž je skvělou ingrediencí například v léčbě akné, a to zdaleka není všechno. Ukazuje se, že také funguje na zjizvenou, ekzematickou nebo stárnoucí pokožku. Jeho velkou výhodou je, že nevysušuje kůži, nevyvolává její stahování, červenání či pálení.

Oblíbila si ho například i herečka Gwyneth Paltrow.

Ta se prý v letadle vždy zahalí do husté mlhy z koloidního stříbra, aby se tak ochránila před případnými bakteriemi.

Zázrak na zuby

Tím využití stříbra nekončí. Místo našlo u deodorantů i v péči o zuby. Mikročástice stříbra ničí bakterie v ústech a fungují jako prevence před zubním kazem nebo paradentózou. Přípravky se stříbrem vám také pomohou vypořádat se s nepříjemným zápachem z úst.

Účinkuje i proti potu

Pocení je naprosto přirozená součást života, i když je dost otravné. Nejvíce potních žláz se nachází v podpaží a na chodidlech, takže právě tam bývá pocení nejhorší. Co každému ale vyloženě vadí, je velký zápach, který způsobují bakterie, jež se objevují v teplém a vlhkém prostředí.

Stříbro s nimi pomáhá bojovat, a navíc normalizuje činnost potních žláz, takže se díky tomu nebudete tolik potit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...