Všestranný hřebíček zahřeje i posílí

Toto usušené poupě stromu Hřebíčkovce vonného obnovuje sílu, zvyšuje celkovou odolnost a podporuje činnost srdce a tvorbu bílých krvinek.

Jeho účinky jsou velmi pestré. Při: infekci v ústech a při bolesti zubů ho užíváme jako koření do jídla nebo pijeme odvar. Při kašli provádíme inhalace hřebíčkovým olejem a při bolesti břicha nebo plynatosti pijeme hřebíčkový odvar nebo přidáme hřebíček do čaje. Při bolesti žaludku a pálení žáhy žvýkáme hřebíček místo žvýkačky.

Při nízkém tlaku přidáme rozemletý hřebíček do teplého nápoje a při revmatických problémech, svalových křečích a špatném hojení ran potíráme bolavá místa hřebíčkovým olejem nebo mastí.

Pokud si můžete vybrat, volte světlejší hřebíček, jeho léčivé účinky jsou silnější než u tmavých hlaviček.

Také vás může zajímat ...

Na co si dávat pozor?

Hřebíček není vhodný k dlouhodobému užívání. Jeho exotická vůně je podmanivá a vzrušující, probouzí naše smysly. Hřebíčkové silice se přidávaly již v dávných dobách do voňavek, koupelí a vonných olejů. Hřebíček působí antisepticky při vnitřním užití u žaludečních katarů a otravách zkaženým jídlem. Dezinfekčního účinku hřebíčku se využívá také v aromaterapii.

Silice, které se uvolňují do vzduchu z aromalampy nejenže krásně provoní váš byt, ale také dezinfikují vaše dýchací cesty, plíce, průdušky a nosní dutiny.

Tohoto efektu lze využít k šetrné dezinfekci místnosti, kde se nachází nemocný, aby se zabránilo riziku nákazy dalších lidí..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...