Všichni mu přejí lásku

Slavný herec uzavřel se svou životní láskou děsivou dohodu

Život někdy bývá stejně krutý v životě i ve filmu. Hollywoodský idol Liam Neeson si ve filmu Láska nebeská zahrál muže, kterého tragédie připraví o ženu a on se navíc musí postarat o společného syna. Později téměř to samé prožil i ve skutečnosti. Jen se musel postarat o syny dva.

Také vás může zajímat ...

Dlouho se o něm mluvilo jako o nejslavnějším starém mládenci Hollywoodu. Krasavec Liam Neeson byl sice samá ženská, ale o tom, že by si s některou z nich vyměnil před oltářem prstýnky, nechtěl dlouho ani slyšet.

Krásné kolegyně se měnily v milenky

A to přitom měl opravdu exkluzivní výběr. Mezi jeho (přiznané) milenky patřily takové krásky, jako Julia Roberts (*1967), Brooke Shields (*1965) nebo Barbra Streisand (*1942). Ani jedné z nich se pohledného sukničkáře nepodařilo ulovit.

Byla to láska na první pohled

Dlouho byla za nejžhavější kandidátku na místo Neesonovy ženy považována o sedm let starší herečka Helen Mirren (*1945). Seznámili se spolu při natáčení filmu Excalibur a byla to pro oba láska na první pohled. „Když jsem jí poprvé viděl projít kolem, nedokázal jsem z ní spustit oči,“ přiznal později Liam.

Pět let spolu žili na psí knížku

Románek dvou hollywoodských hvězd trval pět let. Tak dlouho spolu žili takříkajíc na psí knížku. Když už se dostali do situace, kdy odborníci na vztahy doporučují milencům sňatek, Liam Neeson se skutečně zamiloval. Jenže se nezakoukal do Mirren.

Napřed partneři na divadle

Půvabná Natasha Richardson (1963-2009), dcera velké hollywoodské hvězdy Vanessy Redgrave (1937) a režiséra Tonyho Richardsona (1928-1991), byla nejprve jeho partnerkou v divadelní hře Anna Christie. Pak je osud a režiséři spojili dohromady ve známém dramatu Nell. A protože jim to spolu klapalo i mimo práci, tak se 3. července 1994 vzali.

Manželství trvalo 15 let

Během následujících 15 let se stali jedním z nejspokojenějších manželství v Hollywoodu. Společně vychovávali syny Michaela Richarda a Daniela Jacka. A vypadalo to, že jim jejich lásku nikdo a nic nedokáže vzít.

Blíží se pohroma. Vím to

Těžko říct, jak mohla Natasha přijít na to, že jejich manželství je prokleté. Prý za to může jakási kletba, kterou vyslovil během rozvodových hádek její muž. Když šest let po svatbě Liam jen těsně unikl smrti při autonehodě, prohlásila: „Blíží se k nám pohroma. Vím to.“

Když budu na přístrojích, nech mě odpojit

Herci bývají pověrčiví a týkalo se to i Natashi a Liama. Dokonce spolu uzavřeli děsivou dohodu. Kdyby snad se jeden z nich po nehodě ocitl ve vegetativním stavu, nechá ten druhý odpojit přístroje, které ho drží při životě. Možná v tu chvíli netušili, jak brzy k tomu dojde.

Ten pád vypadal neškodně

Liam zrovna natáčel, když se jeho krásná žena rozhodla zkrátit si čekání na miláčka v lyžařském kursu v jednom známém kanadském zimním resortu. Pád na hlavu na jednoduché sjezdovce vypadal na první pohled neškodně. Prý se hned zvedla, oprášila a po pár minutách už plužila dál.

Hrozně mě bolí hlava!

Jako by tušil něco strašného, zavolal zkušený instruktor pro jistotu místní lékařskou službu. Když ji záchranáři svezli do údolí, situace už tak slavně nevypadala. Půvabná herečka si začala stěžovat na silné bolesti hlavy. A z místní polikliniky byla transportována rovnou do nemocnice v Montrealu.

Ty hadičky musí pryč

Když na místo přiletěl z natáčení vyděšený Liam, nečekaly ho dobré zprávy. „Doktoři mi řekli to nejhorší,“ vyprávěl později. Mozek jeho ženy už dávno nevyvíjel žádnou aktivitu. „Když jsem viděl ty hadičky vedoucí do jejího těla, věděl jsem, že musím splnit to, co jsme si slíbili. Že všechny ty hadičky musí pryč.“

Probudit už tě nedokážu

Ještě jí pošeptal, že ji miloval z celého srdce, ale probudit už ji nedokáže. A pak, společně s ostatními členy rodiny, ji držel za ruku, když z tohoto světa odcházela. Ještě dlouho poté, co ovdověl, říkal, že si neumí představit, že by do svého srdce ještě někdy pustil jinou ženu.

I na něj čekala láska

Jenže o dvaadvacet let mladší Freyu Johnston nemohl přehlédnout. Určitě i proto, že je prý velmi podobná Natashe. Synové i přátelé mu přízeň nové první dámy jeho života ze srdce přejí. Prý si lásku jako trám zaslouží

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...