Vybíráme si partnera podle otce?

Kořeny v dětství, které si neseme celý život

Už u docela malých dětí si často všimneme toho, že se do někoho nevinně zakoukají. A často je to proto, že „ona má dlouhé světlé vlasy jako maminka“ nebo „on je statečný jako tatínek“.

Také vás může zajímat ...

Podobně, i když trochu komplikovaněji, si to přenášíme do období dospívání a dospělosti. Ženy podvědomě hledají podobnost potenciálního partnera s otcem, muži s matkou.

Starší nebo chybějící otec? Starší partner!

Pokud má dívka otce výrazně staršího, než je její matka, zřejmě bude vyhledávat totéž – staršího partnera.

U dívek, které vyrůstaly bez otce nebo pro ně otec nebyl správnou autoritou, zase sledujeme známý trend hledání staršího partnera, který pak za otce do jisté míry supluje, a to tím, že poskytuje větší pocit bezpečí, ochrany, zastání.

Vzhled a povaha: na co se zaměřujeme?

Podobnost mezi partnerem a otcem hledáme v obou těchto rovinách. Jestli byl táta empatický, zřejmě budeme hledat empatického partnera – třeba už proto, že jsme zvyklé, že se o naše pocity někdo zajímá.

A stejně tak to může být se vzhledem. Vysoký blond táta bude jasným předurčením pro stejný nebo aspoň podobný typ muže, který má být naším partnerem..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...