Vybírejte přípravky podle typu vaší pleti

Mít zdravou a přirozeně krásnou pleť je snem mnoha lidí. Typ vaší pokožky určuje, jaké kosmetické produkty byste měli k dosažení co nejlepšího možného výsledku pravidelně používat. Pokud si nevíte s nákupem rady, máme pro vás pár tipů.

Typ naší pokožky je geneticky předurčen, a tedy neměnný. Co se však změnit dá, je její stav. Ten je ovlivňován vnějšími a vnitřními faktory, s kterými můžeme do určité míry pracovat. Kýženého stavu naší pleti dosáhneme tehdy, pokud si vybereme takové produkty, které jsou pro náš typ pleti ty nejvhodnější.

Správné přípravky totiž působí přesně tam, kde se vyskytuje nejvíce problematických míst naší pokožky. Pokud nevíte, jaký přípravek je pro vás ten nejlepší, připravili jsme pro vás několik doporučení.

Typy pokožky a produkty k nim na míru

Také vás může zajímat ...

Normální typ pleti má tzv. referenční roli. Slouží totiž jako výchozí bod pro posouzení všech ostatních typů pokožky. Vyznačuje se pružností, je dostatečně hydratovaná a má zcela přirozenou barvu. Jen stěží na ní najdete nedokonalosti.

Během stárnutí může ale i normální pleť vyžadovat hydrataci a výživu. Lactovit, výrobce tělové kosmetiky, pro tyto účely nabízí tělové mléko ORIGINAL (MOC – 250 ml za 109 Kč, 400 ml za 149 Kč). Obsahuje bambucké máslo, vyživuje pokožku do hloubky a obnovuje její hebkost.

Leches

Rychle se vstřebává a lze ho aplikovat kdykoli během dne. Suchá pleť je jednou z nejčastěji se vyskytujících typů pokožky. Je zpravidla spojena s nedostatkem kožního mazu a výraznou ztrátou hydratace.

Bývá velmi jemná a občas na ni můžete zpozorovat červené stopy. Suché pokožce neprospívá přechod z teplého do chladného prostředí, nebo časté mytí. Pro tento typ pokožky jsou určeny regenerační a hloubkově hydratační krémy.

Značka Lactovit nabízí regenerační tělové mléko LACTOUREA (MOC – 250 ml za 109 Kč, 400 ml za 149 Kč). Obsahuje 10 % Lactourey, speciálního komplexu kyseliny mléčně a čisté urey. Má vysoce hydratační vlastnosti a zlepšuje narušenou ochrannou funkci naší pokožky.

Leches

Mastná kůže bývá lesklá a má většinou hrubší strukturu. Často je mastná pokožka spojena s působením nepříznivých okolních vlivů v čele se znečištěným ovzduším či teplotními výkyvy. Kvůli těmto faktorům dochází k narušení přirozené kožní mikroflóry.

Abyste svou pleť ochránili a dodali jí potřebnou regeneraci, vyzkoušejte Lactovit tělové mléko ACTIVIT (MOC – 400ml za 149 Kč). Díky obohacení o L. Casei F. ochrání vaši pokožku před vnějšími vlivy s maximální péčí po celý den.

Leches

Posledním a nejčastějším typem je pokožka smíšená. Pro ni je typická kombinace dvou různých typů pleti. Znamená to, že péče o ní je výrazně náročnější. V tomto případě je tedy potřeba kosmetické výrobky vhodně kombinovat.

Všechny výše zmíněné produkty od značky Lactovit obsahují inovativní a jedinečnou formuli LACTOSOMAS. Jedná se o mikrokapsle, které v sobě obsahují účinné složky mléka (minerály, vitamíny a proteiny) a díky jejich postupnému uvolňování jsou tak vyživené a chráněné všechny tři vrstvy pokožky.

.

Komentáře

...