Vybírejte si šaty podle postavy

Dělíme se na několik obecných typů ženských postav. Pokud najdete ten svůj, výrazně vám to pomůže vybrat ty pravé šaty na ples, na svatbu, ale i na běžnější nošení.

Jak si vybrat šaty – hruška

Postava je charakteristická štíhlou horní částí a silnější dolní částí. Tyto ženy by se měly snažit zdůraznit horní část těla hlubokými výstřihy, odhalenými rameny či výraznými šperky. Korzet šatů může být přiléhavý a barevný, sukně naopak volná a splývavá.

Jak si vybrat šaty – jablko

Také vás může zajímat ...

Tyto ženy mají problém s břichem, kam se ukládá nejvíce tuku. Problematické partie zakryjí dlouhé splývavé šaty, k optickému zeštíhlení pomůže hluboký výstřih do V. Pozornost od bříška odvede tmavší vršek, sukni si můžete dovolit pestrou.

shutterstock_82011784

Jak si vybrat šaty – přesýpací hodiny

Pokud máte útlý pas a boky stejně široké jako ramena, pak máte ideální typ postavy a můžete si obléci všechno. Svou postavu zdůrazníte šaty se zvýrazněným pasem, můžete si dovolit výrazné vzory a asymetrické průstřihy.

Jak si vybrat šaty – obdélník

Vyznačuje se stejně širokými rameny a boky, avšak nevýrazným pasem. Jde tedy o chlapecký typ postavy. Ženské křivky vykouzlíte šaty s upnutým korzetem či přepásáním v pase. Vršek můžete zdůraznit volánky či jiným zdobením.

Jak si vybrat šaty – obrácený trojúhelník

Tyto ženy mají velká prsa a široká ramena a naopak nevýrazné boky, zadeček a štíhlé nohy. Tuto nerovnováhu lze napravit tmavým vrškem a světlejší sukní. Horní polovinu těla opticky zúží výstřih do V, sukně může být objemnější..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...