Výchovnou facku od otce dostala Dagmar Patrasová ještě v pětadvaceti!

„V sedmnácti letech o mě táta přerazil obraz, protože jsem přišla domů až v deset.“

Od jednoho dominantního muže odešla, ke druhému se dobrovolně uvázala manželským slibem. Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová (63) nad sebou po většinu života měla tvrdou mužskou ruku!

Ačkoliv Dagmar Patrasová (63) v mládí zase tak moc nevyváděla, její rodiče nad ní drželi extrémně přísnou ruku. Zejména její otec byl opravdu přísný. Zdaleka to neskončilo tím, že Dagmar dosáhla plnoletosti!

Také vás může zajímat ...

Na konzervatoř se hlásila tajně!

Zákazy a tresty, to je něco, s čím se setká v dětství a dospívání každý. Dagmar nebyla výjimkou. Otec nesnášel odmlouvání a nešel daleko ani pro fyzické tresty. V sedmnácti letech se Dagmar vrátila domů o několik hodin později, než měla a táta o ni přerazil obraz.

Poslední výchovnou facku pak dostala dokonce v pětadvaceti letech. Navíc tenkrát nešlo o žádný prohřešek, spíše nedorozumění. „Řekl mi, ať zavřu dveře na balkon, jenže my měli balkony dva a on myslel ty druhé,“ vzpomínala. Poté, co Dagmar otec obvinil, že neuposlechla, drze mu odsekla, že ano. „V tu ránu mi jednu vlepil,“ uvedla.

Také na vysněnou konzervatoř se musela přihlásit potají, v rozporu s tím, co chtěli rodiče. Vystudovala hru na klavír a na kytaru a po jejím absolvování se dostala do legendárního divadla Semafor. A ačkoliv Dagmar vždy patřila k velmi přitažlivým ženám, sama si nijak zvlášť atraktivní nepřipadala. Mnohem větší důraz kladla na to, co zná a umí.

Po jednom hudebníkovi přišel druhý

Na konzervatoři se Dagmar seznámila s Michaelem Kocábem (64), který se stal její první velkou láskou. Po čase se rozešli, ale na jejich vztah má Dagmar spoustu vzpomínek, včetně toho, jak známý hudebník zakládal skupinu Pražský výběr.

Pokud platí pravidlo, že ve svém budoucím partnerovi většina žen tak trochu hledá typ svého otce, pak u Dagmar by byla jeho potvrzením. Klarinetista Felix Slováček (75) rozhodně nepatřil mezi submisivní typy. Mladá herečka se mu dlouho líbila a snažil se jí nadbíhat, jí ale třináctiletý věkový rozdíl připadal dost vysoký.

Navíc byl ženatý a ona sama si na nepřízeň nápadníků nemohla stěžovat. Ucházel se prý o ni dokonce nějaký bohatý Američan. Všechno ale nakonec dopadlo přesně podle Felixova přání. Šlo to najednou hrozně rychle. Stačil jeden večírek u Dagmar v bytě a bylo na dlouhá léta rozhodnuto o životě dvou lidí.

Jak herečka později často ráda zdůrazňovala, Felix prostě přišel a už neodešel.

Má jinou, ale rozvod zatím nebyl!

Felix pomohl Dagmar i s určitým obratem v její kariéře. Do té doby byla hlavně herečkou, kterou proslavily například role v seriálech Arabela nebo Návštěvníci. Díky svému novému partnerovi se stala také zpěvačkou a idolem dětí. Z Dagmar se tak stala Dáda, tedy oficiálně.

Touhle přezdívkou jí ale už říkali kdysi doma a rovněž tak herečku oslovovali její kolegové v Semaforu. Pro děti se Dagmar pracovalo dobře, protože je to publikum, které je upřímné. „Nepomlouvají. Když se jim něco nelíbí, jdou pryč a neřeší, jestli jste oteklá nebo tlustá,“ prohlásila.

Pomluv se dočkala jenom od dospělých. V době, kdy jí děti hltaly na televizní obrazovce, někteří dospělí psali anonymní dopisy. Některým vadilo, že má Dagmar pro dětské pořady moc velký výstřih, jiné dokonce obviňovaly jejího manžela z nevěry. S Felixovou věrností se to ale ukázala být oprávněná záležitost.

Úletů měl během života s Dagmar hodně, šlo ovšem většinou jen o krátkodobé záležitosti. Vážnějším byl až jeho poslední vztah s jednou prodavačkou. Dagmar se o nevěrníkovi dozvěděla zprostředkovaně, z fotek v časopise.

Pochopila, že tentokrát je to opravdu vážné. Nejvíc jí vadilo, že jejich společné peníze manžel utrácí za ženu, která je ve věku jejich syna. V manželství s Felixem sice zůstává dál, ale v podstatě si už oba žijí každý svým vlastním životem!

Smoljak po ní chtěl, aby si sundala i kalhotky!

Určitě si nevzpomenete na nějakou roli, kde by Dagmar hrála obyčejnou „ženu z lidu“. Při svém atraktivním vzhledu byla předurčena k rolím princezen nebo žen z lepší společnosti. Jednu takovou si zahrála i v komedii Vrchní, prchni!

V té době Dagmar prožívala románek s režisérem filmu Ladislavem Smoljakem (+78). Slavnou scénu ve sprše, kdy voda postupně odhaluje její tělo, prý vymyslel speciálně pro ni. Chtěl dokonce, aby si sundala i kalhotky, ale od toho se ho Dagmar podařilo odradit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...