Vygumujte skvrny na rukou

Nadměrná pigmentace na rukou zbytečně prozrazuje věk. Co se s nimi dá dělat?

První pigmentové skvrny na hřbetech rukou se někdy mohu začít objevovat už po 30. roce věku. S přibývajícími léty je jich víc a víc a stávají se zřetelnějšími. Důvodem je nedostatečná ochrana před slunečním zářením. Zhoršování stavu můžete zabránit důsledným používáním krémů s U filtry, a to po celý rok. zářením.

Také vás může zajímat ...

Kromě nich mohou pomoci také výživové doplňky s obsahem beta-karotenu a antioxidantů, jako jsou vitamin E, C a lykopen.

Domácí zesvětlování

Pokud jsou skvrny hodně viditelné, můžete se pokusit je aspoň zesvětlit. Pomůže třeba obyčejný pátek citronu, kterým budete ruce potírat. Na trhu je dostatek speciálních bělicích krémů a sér, které dokážou nejen zesvětlit tmavší místa na pokožce, ale také potlačit tvorbu kožního barviva melaninu. Séra jsou sice určena na pleť obličeje, ale klidně je můžete použít i na ruce.

Nečekejte však okamžité výsledky, krémy fungují, ale viditelné změny se dočkáte až po několika měsících pravidelné péče.

Péče ze salonu

S pigmentovými skvrnami si dobře poradí také chemický peeling v kosmetickém salonu, počítejte ale s tím, že po jeho působení budete mít na rukou nějaký čas stroupky a bude potřeba ruce důkladně hydratovat krémem. Další kosmetickou metodou je takzvaná kryoterapie, při které se například pomocí tekutého dusíku pokožka zmrazí a následně se vrchní vrstva loupe. I tady vznikají po zákroku stroupky.

Skvrny se dají také zmírnit laserem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...