Vynikající, zdravá lahůdka

Naklíčená ředkvička je dobrá i místo koření

Je skvělé, že každé naklíčené semínko má úplně jinou chuť. Zatímco některé druhy jsou neutrální, jiné mají docela říz.

ŘEDKVIČKA

Také vás může zajímat ...

Je dobré vědět, že naklíčená semínka ředkvičky obsahují čtyřikrát více železa než špenát, a dokonce osmkrát více než červená paprika. Proto by měla být pravidelnou součástí běžného jarního jídelníčku.Navíc mají příjemně ostrou chuť, a tak jsou vhodné do zeleninových salátů, které pak nemusíte tolik kořenit.

PŠENICE

Na rozdíl od štiplavé ředkvičky vás naklíčená pšenice překvapí svou jemnou a nasládlou chutí.
A také svými prokazatelnými účinky na vaše zdraví. Obsahuje totiž zdravé bílkoviny, prospěšné tuky, potřebné vitaminy a minerály. Navíc jí vyklíčení netrvá dlouho. Už druhý den je připravená pro konzumaci.

ŘEŘICHA SETÁ

Její pěstování není nic náročného a už za dva dny uvidíte, jak vám klíčky řeřichy rostou doslova před očima. Už za pět dní je můžete sklízet a používat v kuchyni.

MUNGO

Salátové mungo klíčky jsou bohatým zdrojem vitaminů A a B, které zajišťují jedinci velkou psychickou odolnost a silnou imunitu.Kromě jiného také obsahují vápník, železo, fosfor, draslík, hořčík a další látky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...