Vyrobte si doma kvalitní opalovací krém

Léto už je pomalu za dveřmi a vy se nemůžete dočkat, až se vystavíte na sluníčko jenom v tílku nebo plavkách?

To vám samozřejmě nikdo nemá za zlé, ale vždycky byste měla myslet také na svou kůži, která nebezpečným slunečním zářením trpí, a chránit ji kvalitním opalovacím krémem. Co takhle si doma vyrobit svůj vlastní?

Také vás může zajímat ...

Co si připravit na výrobu

Na domácí přírodní opalovací krém si musíte předem nachystat půl hrnku mandlového nebo olivového oleje, čtvrt stejného šálku kokosového oleje, čtvrt šálku včelího vosku a dvě polévkové lžíce oxidu zinečnatého, cože je jemný bílý prášek známý také jako zinková běloba.

Případně můžete do opalovací směsi také přidat trochu bambuckého másla, vitamin E či pár kapek svého oblíbeného éterického olejíčku.

Pusťte se s chutí do toho!

Rozpusťte opatrně všechny ingredience ve vodní lázni kromě zinku. Ten přidejte až do úplně spojené a dobře promíchané směsi. Pak nechte krém vychladnout a ještě se přesvědčte, že se bílý prášek pořádně vstřebal. Krém si dejte do nádobky a spotřebujte ho do šesti měsíců.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...