Vyrobte si domácí levandulový olej

Levandulový olej nejen krásně voní, ale i uzdravuje. Pro své prospěšné účinky si ho mnoho lidí kupuje v lékárně nebo v drogerii. Pokud si budete chtít zahrát na babky kořenářky, můžete si takový olej vyrobit doma.

Není to nic složitého a ještě vás jeho výroba vyjde doslova na pár korun. Pro přípravu levandulového oleje budete potřebovat čerstvé květy levandule, olej, nejlépe olivový. Použít ale můžete i levnější slunečnicový nebo o něco dražší mandlový či jojobový. Květy levandule posekejte nadrobno, nasypejte do hrnce a zalijte olejem tak, aby byly zcela ponořené. Vše pak přiveďte opatrně k varu.

Také vás může zajímat ...

Když teplota dosáhne 100 stupňů, stáhněte plamen a obsah nechte už jen probublávat. Po 3 hodinách hrnec odstavte a obsah nechte zchladnout. Olej přeceďte a pak vymačkejte i všechen zbylý olej z květů a vmíchejte ho do již scezeného.

Nakonec ho slijte do lahviček

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...