Vyrobte si masážní olej

Nebojte se experimentovat a připravte si v pohodlí domova vlastní bylinný olej. Stačí vám pár ingrediencí a za pár minut máte hotovo.

Použít můžete jakýkoli 100%, nejlépe za studena lisovaný rostlinný olej, například olivový či kokosový. Můžete si nakombinovat i více druhů olejů. Vyberte si vůni Do olejové báze přidejte aromatickou složku, tedy esenciální oleje.

Také vás může zajímat ...

I aroma si můžete smíchat z různých vůní. Mějte ale na mysli to, že méně je někdy více. Pozor si dávejte hlavně na hodně pronikavé a kořeněné oleje. Po každé kapce si raději k oleji nejdříve přičichněte, než začnete přidávat další kapky.

Na 100 ml základu připadá:

1% koncentrace 30 kapek vonné esence, 2% koncentrace 60 kapek vonné esence, 3% koncentrace 90 kapek vonné esence

Máte citlivější pokožku? Pak vám bohatě postačí deset až patnáct kapek esenciálního vonného oleje.

Uvolňující olej

A nyní se můžete pustit do výroby. Začněte například zklidňujícím olejem, na který budete potřebovat 2 díly olivového oleje, levandulový esenciální olej, citronový esenciální olej a tymiánovou esenci. Všechny přísady dobře promíchejte a dejte do uzavíratelné nádoby. Pak můžete začít s masáží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...