Vyrobte si mýdlo

Mýdla na ruce obvykle bývají parfémovaná a plná škodlivých látek. Vyrobte si proto takové, které bude čistě přírodní a k vaší pokožce nadmíru šetrné.

Co k výrobě domácího mýdla budete potřebovat? Všechny ingredience koupíte v drogerii nebo lékárně.

Také vás může zajímat ...

VOŇAVÁ LEVANDULE

Budete potřebovat 300 g mýdlového základu, ¼ kávové lžičky sušených levandulových lístků, 2 kávové lžičky aromatického levandulového oleje, ½ kávové lžičky rozmarýnového oleje a fialové gelové barvivo.

Mýdlový základ rozkrájejte na malé kousky a nechte jej na mírném ohni pomalu rozpustit. Pak postupně přidávejte aromatické oleje a nadrobno nakrájené levandulové lístky.

Za stálého míchání nechte ještě pár minut povařit. Pokud chcete mýdlo ve fialové barvě, přidejte pár kapek barviva.

Připravte si nádobu vyloženou pečícím papírem. Do ní pak teplou směs rozprostřete. Nechte vychladnout a nakrájejte na menší kusy.

Z KOKOSOVÉHO OLEJE

Připravte si 400 ml olivového oleje, 200 ml kokosového oleje, 23 g sušeného mléka, 90 g hydroxidu sodného, 240 g filtrované vody a 20 g medu.

Oleje si mírně zahřejte v keramické nebo nerezové nádobě, přidejte sušené mléko a míchejte. Dolijte vodou, přidejte hydroxid sodný a na závěr med. Ve formě nechte zchladnout a nakrájejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...