Vyrobte si mýdlo

Pálí a svědí vás po běžných sprchových mýdlech pokožka? Vyrobte si raději vlastní. Třeba z medu a kokosového oleje. A budete mít pokožku hladkou jako miminko.

Je to přímo blahodárná surovina. Proto je škoda využívat ji jenom v kuchyni. Med totiž přispívá i k naší kráse.

Také vás může zajímat ...

VONÍ, JAK SAMI CHCETE

Připravte si čtvrt šálku kvalitního medu a půl šálku mýdla, nejlépe takzvaného kastilského. Rovněž budete potřebovat i čtvrt hrnku kokosového oleje, lžičku vitaminu E a deset až patnáct kapek esenciálního vonného oleje podle vašeho výběru.

Ze všeho nejdříve si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, pak přidejte nastrouhané mýdlo, vitamin E, med a nakonec přidejte esenciální olej, nejlépe levandulový, rozmarýnový nebo citronový.

PŘED POUŽITÍM PROTŘEPAT

Pořádně vše ještě jednou zahřejte a promíchejte. Pak si připravte vhodnou nádobu na uchování sprchového mýdla. Nejlepší je samozřemě skleněná, ale máte-li doma jakoukoli plastovou uzavíratelnou nádobku, můžete použít i ji.

Než sprchové mýdlo použijete, pokaždé jím pořádně zatřepejte, aby se všechny ingredience promíchaly. Pokud zrovna dvakrát nemáte v lásce med, můžete místo něj použít i aloi vera, která je plná minerálů a antioxidantů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...