Vyrobte si olej s heřmánkem

Na domácí kosmetiku prostě nemá žádný kupovaný výrobek! Proč si ji vyrábět pravidelně doma? Jednoduše proto, že je to snadné, levné a máte přehled, co si na svoje tělo dáváte.

Tentokrát vám poradíme, jak si vyrobit tělový olejíček na zvláčnění pokožky s nezaměnitelnou vůní heřmánku.

Také vás může zajímat ...

Co budete potřebovat?

Jednotlivé složky nakoupíte jednoduše v drogerii, lékárně nebo si je objednáte na internetu. Jedná se o běžné oleje a byliny. Připravte si 40 ml makadamového oleje, 50 ml mandlového oleje, 10 ml moringového oleje, 15 kapek heřmánku v jojobě, několik kapek esenciálního heřmánkového oleje a hrst sušených květů heřmánku. Možná se ptáte, proč sáhnout právě po těchto složkách.

Například makadamový olej se krásně vstřebává a je vhodný pro všechny typy pleti.

Nesmírně zdravý moringový olej se zase získává ze speciálního indického stromu nazývaného strom života a nádherně zjemňuje citlivou a zanícenou pleť.

Pusťte se do práce

O účincích heřmánku snad ani není potřeba mluvit. Je sám o sobě zklidňující a protizánětlivý. Nejprve slijte dohromady všechny oleje. Do menší umělohmotné lahvičky nasypte sušený heřmánek a zalijte ho oleji. Nakonec přidejte pár kapek voňavého oleje podle potřeby. Obsah lahvičky protřepejte a nechte pár hodin ustálit, než si ho nanesete na tělo, aby se složky propojily.

Hotový tělový olej můžete použít nejen na zvláčnění pokožky, ale také si jím potřít kůži těsně před spaním, aby vás ukolébal ke klidnému a sladkému spánku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...