Vyrobte si vlastní hojivou tyčinku

V zimě nás víc než kdy jindy trápí oděrky, popraskané rty, prasklé koutky nebo suché lokty. Chcete mít doma tohohle malého pomocníka, který vám s těmito nešvary rychle a levně pomůže?

Nemusíte pro něj nikam do lékárny ani drogerie. Vyrobte si ho úplně sama a v pohodní vašeho domova!

Co budete na výrobu potřebovat?

Na přípravu hojivé tyčinky si připravte 2 gramy včelího vosku, 1 gram konopného oleje, 1 gram šípkového oleje, 2 gramy bambuckého másla, 1 gram kakaového másla, 2 gramy oxidu zinečnatého a pár kapek levandule. Nezapomeňte také, že vytvořenou směs musíte v něčem uchovávat. Proto si připravte ideální nádobku.

Také vás může zajímat ...

konopní olej

Jak na to?

Včelí vosk, všechna másla a oleje dejte do skleněné misky nebo zavařovací sklenice a nechte rozpustit ve vodní lázni. Čas od času směs promíchejte, aby se všechny přidané složky pořádně spojily. Nejlépe vám to půjde s metličkou. Směs odstavte a nechte trochu vychladnout. Pak přidejte oxid a nakonec esenciální olej. Ještě jednou důkladně promíchejte a rozdělte do několika nádobek.

Vytvořený hojivý balzám uchovávejte v ledničce, aby se neroztékal a byl po ruce pro každodenní rychlé použití.

Kdy tyčinku ideálně používat?

Léčivá tyčinka bude hojit a chránit vaši pokožku. Nejlepší je nanášet vytvořenou mastičku na kůži na noc. Šípkový olej ji totiž může lehce zabarvit do oranžova. Vaše oděrky ale do rána zmizí a vy se ráno probudíte jako znovuzrozená a připravená v plné síle na další den!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...