Vyrobte si vlastní rtěnku

Nenašla jste v obchodě odstín, který by vám slušel? Nechcete utrácet za drahou kosmetiku? Nebo se bojíte, z čeho všeho je vůbec taková rtěnka vyrobená? Udělejte si vlastní ve třech krocích!

Připravte si

Na výrobu rtěnky budete potřebovat netoxické voskovky, kokosový nebo konopný olej, bambucké máslo, olej s vitamínem E, nádobu, do které rtěnku připravíte, svíčku, lžíci, špejli a ubrousek.

Namíchejte si barvy

Také vás může zajímat ...

Svou oblíbenou barvu voskovky rozlámejte, dejte ji na lžíci, zalijte olejíčkem, přidejte trochu bambuckého másla a vše začněte pomalu zahřívat. Můžete použít i několik barevných voskovek najednou.

Úchvatná rtěnka z voskovky? Proč ne?
Úchvatná rtěnka z voskovky? Proč ne?

Pečlivě míchejte

Při zahřívání směsi ji nezapomeňte neustále pomalu míchat. Voskovka se lépe rozpustí. Jakmile bude směs úplně hladká, nalijte ji do připravené nádoby. Nezapomeňte ji vychladit Dejte ji na třicet minut vychladit do lednice. Pak už ji můžete směle používat anebo ji darovat své kamarádce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...