Využijte sílu posvátných symbolů

Naši předkové je vytvořili, věřili na ně, uctívali je a předávali je dalším generacím. Symboly, se kterými se dnes běžně setkáváte, mají hlubší, zakódovaný význam a vy jste o nich nikdy možná nijak nepřemýšleli.

Nyní se podíváme, co v sobě ukrývají a kdy je dobré je nosit. Možná tak konečně pochopíte, proč vás některý z nich přitahuje nebo si najdete nějaký nový, který vás zaujme svou krásou i významem.

Také vás může zajímat ...

Hamsa Ruka Fátimy

nebo Ruka Marie je symbol oblíbený zejména v oblasti Středního východu a severní Afriky, kde bývá běžně využíván jako šperk či jako ozdoba na zeď.

Název pochází z arabštiny a znamená „pět“. Zobrazuje dlaň pravé ruky, která chrání. Často se kombinuje s okem a odradí každého, kdo by vám chtěl ublížit. Tento symbol zobrazuje také ženskost. Má svou majitelku chránit a podpořit její plodnost.

Horovo oko

Ve starověkém Egyptě byl tento symbol známý jako vševědoucí oko a byl spojován s bohem Horem. Jde o silný symbol ochrany a zdraví. Námořníci ze starověkého Egypta a Středního východu měli Horovo oko zavěšené vždy na přídi lodí, aby si zajistili bezpečnou plavbu po moři.

Symbol pomáhá také proti uhranutí a závisti lidí.

Jin a jang

Tento symbol patří mezi neutrální a univerzální amulety. Má v sobě obraz rovnováhy mezi světlem a tmou a mezi mužskou a ženskou energií. Svůj původ má v čínské filozofii. Jin je tmavší, smutnější, pasivní, ženský a noční. Jang je naopak světlejší, veselý, aktivní, mužský a denní.

Symbol zabezpečí, že vše v našem životě se dostane na správnou cestu, do duševní ale i fyzické rovnováhy.

Pentagram

Nebojte se, není to symbol satana. Pěticípá hvězda má čtyři hroty, které představují vzduch, vodu, oheň a zem. Pátý hrot, který směřuje nahoru představuje ducha. Symbol se používá na posvátné rituály, na ochranu a majiteli má přinést štěstí.

Spirála

Fyzická i duševní energie proudí, podle našich předků, ve spirálách. Tento symbol má v sobě proto pohyb a změnu – zmenšující se kruhy se ztrácejí v jednom bodě. Díky spirále můžete obnovit životní energii.

Stejně tak vám pomůže na cestě do vlastního nitra nebo k naplnění vlastní cesty a k sexuálnímu probuzení.

Nekonečný uzel

Tento na pohled zajímavý symbol vzájemně propletený bez začátku a konce představuje v keltském, čínském a indickém umění plynulost, návaznost, dlouhověkost a věčnost.

Nekonečný uzel představuje štěstí, prosperitu, nekonečnou moudrost a také lásku.

Strom života

Symbol, který se objevuje v mnoha kulturách, je spojený se silou života, s věčným životem a nesmrtelností. Obsahuje v sobě čtyři elementy – zem, vodu, vzduch a oheň – a jejich nekonečné propojení.

Kromě hojnosti a bohatství ochrání také vaše potomky. Pomáhá i zvýšit potenci, plodnost a dodává životní sílu. Kotva Umí navodit pocit bezpečí, jistoty a stability. Znamená věrnost v lásce a úspěch v obchodě.

V minulosti byla symbolem zkušených námořníků. Moderní výklad říká, že dává lidem sílu, odvahu a odhodlání.

Nilský kříž

Původně Anch je egyptský hieroglyf, který narození, znovuzrození a oživení, případně také nesmrtelnost.

Velmi často bývá vyobrazován v souvislosti s bohyní Isis, která patřila k nejuctívanějším bohům starého Egypta a byla patronkou života. Legendy také tvrdí, že staří Egypťané jej používali k pročištění sexuální energie během aktu.

V dnešní době značí symbol života..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...