Využil mě a podvedl

Jsem už deset let vdova. Když mi manžel zemřel, myslela jsem si, že už se na žádného jiného muže ani nepodívám. Pak se ale objevil Josef.

Oslovil mě v restauraci, kde jsme seděly s kamarádkou u skleničky vína. Napřed jsem se hrozně lekla a bylo mi proti mysli, bavit se s cizím chlapíkem. Kamarádka, která mi ale už dlouho říkala, abych nezůstávala věčně sama, si tak trochu zahrála na dohazovačku. Chlapíka posadila k nám ke stolu a po malé chvilce s nějakou výmluvou vyklidila pole.

Také vás může zajímat ...

Velmi nesmělé začátky

Už jsem si odvykla jednat a mluvit důvěrně s muži, ale musela jsem si přiznat, řže mě Josef dost přitahuje. Neodmítla jsem první schůzku, druhou ani třetí. Postupně jsme se oťukávali.

Josef byl také sám, děti měl dost daleko. A pak tu byla ještě jeho maminka. Stará nemocná paní, za kterou jezdil každý týden na víkend.

Podlehla jsem emocím

Musím se přiznat, že Josef dokázal být naprosto okouzlující a já vzplála jak nějaká nezkušená puberťačka. Neměla jsem tedy nic proti tomu, když mi Josef naznačil, že bychom mohli bydlet spolu.

Samozřejmě, že v mém bytě. Musela jsem tehdy být smyslů zbavené. Vůbec jsem se totiž nezajímala, kde žije dosud a nikdy jsem nebyla v jeho bytě.

Stále na cestách

A tak jsme se tedy s Josefem sestěhovali. Pohodlně se u mě zabydlel. Já mu vařím, peru, starám se o jeho pohodlí a nezištně ho miluju. On odjíždí v pátek večer za maminkou. Občas přes týden jede i za dcerou, která bydlí asi padesát kilometrů od nás. To tam pak zůstává přes noc.

Odhalená pravda

Kamarádka mě tak dlouho hecovala, že chování Josefa není normální a že mě jen využívá a dělá si ze mě služku., až jsem konečně po třech letech začala pátrat, jak se věci mají. A nestačila jsem se divit.

Můj přítel o víkendech nejezdil za maminkou, ta už dávno nežila. Jezdil ke své mladé manželce a dcerce. Také žádné dospělé děti neměl a nejezdil tudíž za svou dcerou, ale za milenkou, kterou měl v našem městě.

A pak se vracel ke mně, jako do hotelu, kde měl maximální servis, pohodlí a pochopení. Až doteď. Dnes, až se vrátí z návštěvy od „maminky“, ho v předsíni čekají sbalené kufry ve dveřích vyměněný zámek. Sbohem Josefe.

Milena H. (58), jižní Čechy

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama