Vyžeňte z domova octomilky!

Nepřenášejí sice žádné nemoci, ani nekoušou, ale přesto vás dohánějí k šílenství, když se u vás v bytě objeví?

Pomalu poletují v naší těsné blízkosti a není jim zatěžko vletět přímo do jídla nebo třeba do nosu.
Jak se těchto otravných mušek zbavit, když se u nás zabydlí? Octomilku možná znáte jako banánovou nebo ovocnou či octovou mušku. Do domácností si najde cestu snadno a dovnitř se dostávají buď oknem, nebo přicestují na nahnilém ovoci, často ještě jako larvy.

Také vás může zajímat ...

Do tří dnů všude

Jako u jiného dvoukřídlého hmyzu je jejich reprodukční cyklus velice rychlý, od nakladení vajíček se vylíhnou do tří dnů, což stěžuje jejich vyhubení. Nejlepším způsobem, jak octomilkám předejít je prevence v podobě úklidu. Pravidelně vynášejte koš. Všechny drobky hned utírejte a spláchněte do odpadu a nikde nenechávejte otevřené jídlo nebo pití. Špinavé nádobí ihned umyjte.

Dobré je čas od času vyčistit odpad, protože tam rády přežívají.Ovoce a zeleninu skladujte v lednici nebo v krabičkách.

Česnek a hřebíček!

Octomilky můžeme lapit na mucholapky a lepivé terčíky. Abyste se ale v bytě nemuseli dívat na nalepené mrtvé mušky, vyzkoušejte některé z babských rad.Oloupejte česnek a stroužky dejte do květináčů. Právě tam octomilky rády kladou svá vajíčka. Pach česneku je zaručeně odpudí. Dalším pomocníkem je hřebíček, který na rozdíl od česneku příjemně voní.

Nasypejte jej do misek a rozmístěte po bytě.Jeho vůně je dobrou prevencí i proti dalším nevítaným hmyzím návštěvníkům.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama