Vyzkoušejte bylinky na spáleniny

Odvar z léčivých bylin můžete použít nejen jako uklidňující čaj, ale i jako hojivý obklad, který zajistí klidný spánek.

Chladivý obklad

Stačí, když do jednoho šálku vody přidáte dvě lžíce sušené máty, levandule a jitrocele. Až se odvar začne vařit, sundejte ho z ohně a nechte vychladnout. Do takto připraveného lektvaru pak namáčejte čistý hadřík a přikládejte ho na postižené části těla. Protože kombinace těchto bylinek má chladivé účinky, téměř okamžitě se nám uleví.

Jak na domácí hojivý olej

Na kůži zklidněnou obkladem pak můžete použít některý z léčivých olejů. Jeden z nejlepších je domácí třezalkový olej.

Ten vyrobíte tak, že do 300 ml panenského, za studená lisovaného slunečnicového oleje nasypete 100 ml čerstvých světů třezalky. Láhev zakryjte plátnem a dejte na okno. Nezapomeňte denně míchat. Po 3 týdnech olej sceďte přes jemné plátno, dejte do tmavé sklenice s uzávěrem a do chladničky.

Pomůže i řepík lékařský

Úplně stejným způsobem jako třezalkový, si můžete připravit i olej z řepíku lékařského. Protože má rovněž protizánětlivé a uklidňující účinky na popálenou kůži a drobné ranky, vyplatí se ho mít doma stále po ruce.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...