Můj čas na kafíčko

Vyzkoušejte hennu na vlasy

Chcete si nechat obarvit vlasy, ale jsou vám proti srsti chemická barviva? Máme pro vás dokonalé řešení. Je to henna. Co byste měla o tomto přírodním barvivu vědět těsně předtím, než se pustíte do domácího barvení? Na to vám rádi odpovíme.

Henna je přírodní barvivo, které dokáže intenzivně a permanentně nabarvit vlasy. Získává se sušením a drcením listů Henovníku bílého. Pigmenty se vážou na keratin ve vlasu, a tím mění jeho barvu do charakteristické měděné.

Pro jaké vlasy se hodí?

Nejlépe se hodí na nebarvené kadeře a skvěle funguje i jako vlasová péče. Dodá vlasům lesk, vyhladí je a celkově zlepší jejich kvalitu. Pokud máte problém s citlivostí na chemické barvy a chcete něco přírodního, co se nebude vodou tolik smývat, henna je ideální volba. Kvalita vlasů barvením hennou nijak neutrpí, protože přírodní barva vlas nezesvětluje, tudíž ani nenarušuje.

Černá a hnědá henna

Toto přírodní barvivo dokáže vlasy dlouhodobě obarvit na měděnou, ohnivě zrzavou, červenohnědou barvu, ale existuje i další škála barev jako světle nebo tmavě hnědá a černá. Nicméně vždy vlasy spíš ztmaví a výsledek se odvíjí od vašeho přirozeného odstínu. Chytne i na šedivé vlasy, ale stejně bude vypadat vždy světleji než zbytek vlasů. Hennu na trhu seženete buď v prášku, nebo v tuhé podobě ve tvaru kostky, kterou ale musíte předem nasekat. Poté ji rozpustíte ve vodní lázni, čímž se vám vytvoří krémové bahýnko, které pak nanášíte na každý pramen vlasů. Nechává se působit až 4 hodiny, ale záleží na konkrétním výrobku. Vlasy si tak zvládnete nabarvit sama. Jen buďte připravena na to, že z toho můžete mít špinavou koupelnu.

Zásadní je složení

Další důležitou věcí je zapátrat po složení produktu. Čistě přírodní barvivo nenajdete v každém obchodě s kadeřnickými potřebami, protože většina těch dostupných obsahuje i další látky jako třeba kovy. Někdy se též stává, že levnější produkty obsahují chemické složky, a tím pádem barvení hennou postrádá smysl. Proto raději vybírejte kvalitní a dražší přírodní hennu. Problém ale nastává, když po čase zatoužíte mít na hlavě jinou chemickou barvu. V tomto případě je lepší počkat, až henna odroste, protože po přebarvení se může stát, že vám vlasy chytnou dozelena nebo domodra.

Chemické, či přírodní barvení?

Hennou můžete docílit měděné barvy a lesklých vlasů na přírodní bázi. Ideální je, pokud chcete dodat svým vlasům vzpruhu a zlepšit jejich kvalitu, proto by měla přijít jen na nebarvené vlasy. Na druhou stranu není pravidlem, že chemické barvení u kadeřníka kvalitními produkty je škodlivé. Dnes najdete velké množství barev, které jsou k vlasům šetrné, takže je jen na kadeřnicích, jak s nimi zacházejí a co svým zákaznicím pak nabídnou.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden