Vyzkoušejte heřmánek nebo rozmarýn

Je spousta bylinek, které můžete do domácích mastiček a krémů použít. Miminkům na opruzeniny pomůže mast vyrobená z heřmánku, na bolavé krčky při nachlazeních a virózách zase ta anýzová. Na bolesti svalů a klubů můžete vyzkoušet borovicové jehličí, lékařské konopí a sušený rozmarýn.

Na kožní potíže zase třezalku, ta má dokonce antibiotické účinky, potom šalvěj, řepík, mateřídoušku, kopřivu a dubovou kůru. Ta pomáhá dokonce i při hemeroidech a pocení rukou a nohou. Z čerstvého nakrájeného vlaštovičníku si zase můžete vyrobit velmi účinnou mast na bradavice.

Také vás může zajímat ...

Absolutním hitem mezi domácími mastmi byla vždy ta vyrobená z kostivalu. Používejte ji hlavně na bolestivé záněty kloubů, výrony kotníků, pohmožděniny, bolestivé otoky, a končetiny zkoušené artritidou nebo dnou.

Připravíme ji ze sušeného kostivalového kořene a sádla nebo vazelíny..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...