Vyzkoušejte kopřivu i smrkové jehličí

Kopřiva dvoudomá je odedávna známá svými léčivými a očišťujícími vlastnostmi. Pomáhá odstranit vyrážky, ekzémy a plísně, zmírňuje bolest zad a revmatické potíže a zlepšuje prokrvení organismu.

Protože je kopřiva snadno dostupná i čerstvá, je lepší připravit si macerát tak, že si přibližně osm hodin před koupelí dáte asi 200 g čerstvé natě louhovat do studené vody.

Také vás může zajímat ...

Následně výluh přecedíte a vylijete do koupele. Pokud milujete vůni lesa, nebojte se vyzkoušet mladé pupeny smrkového jehličí. Připravte si z nich odvar, který následně přidáte do koupele. Na jaké účinky se můžete těšit? Smrkové jehličí vás uklidní.

Navíc dezinfikuje povrchové ranky, prokrvuje organismus a pomáhá zmírnit revmatické problémy. Ocení ho i dámy, jež chtějí zvýšit elasticitu své pokožky, i ti, kteří trpí astmatem. Do koupele si můžete přidat mátu.

Ta napomáhá od bolesti nohou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...