Vyzkoušejte kosmetické pomůcky

Když použijete správné pomůcky, můžete zintenzivnit účinky krémů, masáže čištění a dalších. Jaké to jsou a jaké mají účinky?

Masážní váleček na obličej

Masážní váleček neboli face roller je tradiční čínská pomůcka k masáži obličeje, která je k dostání i u nás. Vyrábí z přírodních kamenů nebo levnější z plastu. Má dva válečky, větší a menší. Když ho zařadíte do pravidelné péče, brzy se přesvědčíte o jeho blahodárných účincích.

Také vás může zajímat ...

Dokáže povzbudit tvorbu kolagenu, zbavit pleť otoků, kruhů pod očima, vyhladí ji a jemně vypne, takže pleť je pak pružnější a odolnější.

Pomáhá také rozproudit lymfu, čímž se lépe odplavují toxiny z těla a zlepší se okysličení buněk. Můžete ho použít i pro masáž krku a dekoltu, skvěle se hodí i pro zmírnění dvojité brady. Ideální je použít váleček společně s krémy, oleji nebo pleťovými séry, které do pleti krásně zapracuje a zlepší jejich vstřebávání.

Jak na to?

Nejdříve je potřeba pleť dokonale odlíčit a vyčistit. Pro ještě lepší účinek je dobré vložit váleček před použitím na chvilku do ledničky nebo do mrazáku. Pak začněte větším válečkem rolovat pomalu směrem vzhůru od dekoltu přes krk a bradu až po tváře. Menší váleček použijte pro oční okolí, přejíždějte jím vždy od středu k vnějším stranám obličeje. Ideální je masáž provádět každý den po dobu 5–10 minut.

Čisticí kartáček

Pravidelné každodenní čištění pleti je velmi důležité, využijte k němu i čisticí kartáček na pleť, se kterým si můžete doma dopřát luxusní péči jako ze salonu. Můžete si vybrat buď manuální, nebo elektrický a z těch pak rotační nebo vibrační. Jemné štětinky nebo výstupky dokážou pleť zbavit odumřelých kožních buněk, zbytků make-upu, hluboko usazených nečistot i černých teček.

S jeho pomocí vyčistíte pleť mnohem efektivněji než klasickým způsobem, nehodí se však pro jemnou, suchou nebo příliš citlivou pokožku.

Jak na to?

Před použitím je dobré nahřát obličej teplou vodou, aby se póry roztáhly. Pokud máte pleť mastnou, hodně ucpané póry nebo akné, je lepší použít přípravek s antiseptickým účinkem, který maz uvolní, například tea tree olejíček. Pak krouživými pohyby jemně promasírujte celý obličej odspodu vzhůru. Čisticí kartáček používejte maximálně dvakrát týdně.

Epilátor na obličej

Na jemnější chloupky v obličeji dobře fungují epilační strojky. Fungují podobně jako tělové epilátory na principu rotujících pinzetek, ale ty nejsou kovové, aby nedošlo k poranění jemné pleti obličeje. Odstraňují jemně chloupky i s kořínky.

Jak na to?

Před epilací obličej vždy dobře vyčistěte. Pak dvěma prsty trochu vypněte pleť, kde budete chloupky odstraňovat – nad horním rtem, kolem úst, na bradě, zapněte epilátor a krouživými pohyby přejíždějte po pokožce. Epilace může být trochu bolestivá, ale výsledek za to stojí.

Zastřihávač obočí

Obočí vyžaduje pravidelnou úpravu. Na rozdíl od pinzety nebo žiletek může zastřihovač zkrátit tvar nebo upravit délku chloupků rychle, bezpečně a kvalitně.

Jak na to?

Před úpravou si nejdřív požadovaný tvar obočí předkreslete tužkou. Při první úpravě si raději nechte 1–2 mm „vůli“, abyste při neopatrném pohybu mohli tvar opravit. Kartáčkem učešte obočí nahoru a strojkem odstřihněte ty, které přečnívají přes nakreslenou linii. Pak sčešte chloupky dolů a postup opakujte u spodní linie.

Dobré rady

Kombinované strojky mají výměnné hlavice, například na epilaci, masáž a čištění v jednom.

Peelingová hlavice by neměla by být příliš hrubá, aby zbytečně nepodráždila pleť.

Víte, že…

…pro citlivou pleť existují speciální čisticí kartáčky, které fungují na principu podtlaku?

…existuje několik druhů čisticích kartáčků – některé čistí pleť pomocí oscilující vibrační hlavice, jiné využívají sonické pulzy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama