Vyzkoušejte léčivou sílu kamenů

Moc přírody poznávali lidé po celá tisíciletí. Už od starověku se třeba domnívali, že drahé a léčivé kameny mohou ovlivnit fyzické i psychické pochody v jejich těle.

Vyráběli z nich amulety, používali je k hojení ran, rozdrcené na prach se pili v nápojích při celé řadě nemocí, anebo se využíval pro ozdravné koupele, byly součástí lektvarů a to jak ochranných tak posilujících. Lidé věřili, že mají moc zahánět zlé síly, neduhy, chránit před uhranutím či uřknutím a pomáhají překonávat těžká období života. Ovšem záleží, ale pro který z kamenů se rozhodnete.

Vybrat ten správný totiž není nic jednoduchého, stejně tak jako naučit se s ním zacházet.

Ametyst – tento fialový skvost pomáhá odbourávat stres, umí vás zbavit obav z budoucnosti, zmírňuje bolesti, čistí krev, reguluje tlak, zaceluje rány a zmenšuje podlitiny. Noste ho nejlépe na hrudi.

Také vás může zajímat ...

Jantar – potřebuje srovnat myšlenky i emoce? Dopřát si radost ze života? Pak sáhněte právě po jantaru. Reguluje zažívání a vyměšování a pomáhá s hojením kožních problémů. Skvělé účinky má na růst nehtů a vlasů.

Rubín – vás zbaví nesplnitelných iluzí, pomáhá zmírnit pokoření a zahání zlost. Výborně léčí střevo, žaludek, štítnou žlázu, stejně tak snižuje teplotu, zastavuje krvácení z nosu a je vhodným amuletem proti úrazům.

Růženín – hledáte přátelství a ohleduplnost? Vyberte si růženín. Oživuje vaše vnímání krásy, umění a poctivé emoce. Mírní agresi, pomáhá duši, která je zraněná hrubostí a nevšímavostí. Skvěle neutralizuje jedy v těle a hojí kožní záněty.

Tygří oko – kámen vzbuzující smělost, velké plány a cíle. Posiluje vaši vůli, koncentraci a potlačuje beznaděj a rezignaci. Zlepší vaši náladu a posiluje smyslové orgány, činnost mozku, pružnost svalů a pomáhá při nemocech jater, žlučníku a střev.

Tyrkys – potřebujete dosáhnout lepších pracovních výsledků? Vyhledejte účinky tyrkysu. Zaručí vám preciznost, spolehlivost v práci, přitahuje energii, sílu a pomůže vám vyrovnat se s bolestnými ztrátami. Je skvělým kamenem pro detoxikaci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...