Vyzkoušejte pleťový omlazovač z ovesných vloček

Každý výživový poradce doporučuje ovesné vločky, protože mají mnoho cenných živin. Budete se divit, co všechno vám mohou poskytnout, když je budete snídat každý den.

Každá miska ovesných vloček vám pořádně dobije baterky. Tato obilnina je vynikajícím zdrojem vitaminu B, který je velice důležitý pro přeměnu sacharidů na „palivo“ a nepostradatelný pro tvorbu červených krvinek.

Také vás může zajímat ...

Ovesné vločky jsou také parádní zásobárnou bílkovin, jež jsou stavebními kameny při budování svalů. Také proto jsou nedílnou součástí stravy vrcholových sportovců.

Prevence anémie

Anémii neboli chudokrevnost způsobuje nedostatek železa v těle. Jedná se o celosvětově nejrozšířenější onemocnění krve, které se projevuje sníženou výkonností, spavostí, mdlobami, dušností, zvýšenou srdeční frekvencí a bledosti kůže a sliznic.

Jedním ze způsobů, jak se proti anémii bránit, je pravidelná konzumace ovesných vloček. Jsou totiž železem doslova napěchované, takže jsou i skvělou prevencí. Přísun tohoto minerálu ocení i metabolismus, mozek a svaly – prospívá totiž jejich funkcím.

Pro zdravou a krásnou pleť

Vločky jsou rovněž zprostředkovateli vitaminu E, který si s krásou vskutku rozumí. Jako silný antioxidant chrání pokožku před poškození volnými radikály, podporuje léčbu kožních potíží, předchází akné a dermatitidě.

Také příznivě působí na celkovou vitalitu pleti, podílí se na hojení jizev a zpomaluje stárnutí. Tenhle ovesný omlazovač by ve vašem jídelníčku rozhodně neměl chybět!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama