Vyzkoušejte podběl nebo diviznu

Pokud vás trápí úporný kašel a bolest v krku, pomůže vám nejen osvědčený heřmánkový čaj s medem, ale také popíjení či kloktání Vincentky a starý známý Priessnitzův obklad.

Jak na Priesnitzův obklad?

Generacemi prověřený Priesnitzův obklad si připravíte tak, že krk omotáte šátkem namočeným do studené vody, přikryjete jej fólií a ručníkem a necháte zapařit.Pomáhá i proti kašli a zahlenění průdušek, pokud jej přiložíte na hrudník.

Divizna usnadní vykašlávání hlenu

Pro léčbu kašle je ideální čaj z podbělu, který jste si na jaře nasbírali a nasušili. A pokud ne, nemusíte věšet hlavu.Sušený podběl dnes seženete v každé lékárně, stejně jako třeba diviznu velkokvětou. Ta má při kašli doslova zázračné účinky. Podporuje totiž vykašlávání hlenu, tlumí křeče průdušek a rovněž pomáhá při astmatu.

Něco pro silné povahy

Věděli jste, že křen je přírodní antibiotikum? Pokud vás skolilo podzimní nachlazení, oloupejte a najemno nastrouhejte kousek čerstvého křenu. Poté smíchejte s přibližně stejným množstvím medu.Promíchejte a užívejte 3krát denně po lžičkách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...